Jeden z najpopularniejszych blogów o tematyce satyrycznej właśnie zniknął z Instagrama. O zablokowaniu swojego konta poinformowali w swoim wpisie jego twórcy: Jakobe Mansztajn i Rafał Żabiński. Od razu zapowiedzieli też, że powrócą.

POJECHALI! Make Life Harder napisali list pożegnalny do Jacka Kurskiego

Make Life Harder zablokowany

Blog powstał jako odpowiedź na wyidealizowany świat prezentowany przez Kasię Tusk na stronie Make Life Easier. Przez lata działalności Make Life Harder zgromadzili 560 tys. użytkowników na Instagramie i ponad kolejne 350 tys. na Facebooku. W ostatnim czasie satyrycy w ostrych wypowiedziach krytykowali rząd, relacjonowali strajki kobiet oraz przypominali o kosztach wyborów zorganizowanych przez Jacka Sasina, które ostatecznie się nie odbyły.

Sami zainteresowani stwierdzili, że ich konto zostało usunięte ze względu na zgłoszenia naruszenia regulaminu. O całej sprawie poinformowali na Facebooku.

Make Life Harder nabijają się z Wojewódzkiego i Ani Mru Mru

Drodzy, konto MLH na Instagramie zostało zablokowane. Jak to mówią: it’s been one hell of a ride. Ale nie traćcie dobrych humorów, wrócimy w ten czy inny sposób. Dobrej nocy, zawsze Wasi. PS. ***** *** – można przeczytać na ich profilu.

Na Instagramie momentalnie zaroiło się od osób podszywających się pod satyryków.

Jeszcze jedno: wszystkie nowe konta MLH, które od wczoraj powstają na Instagramie, SĄ FEJKOWE. To nie my. My walczymy o odzyskanie naszego oryginalnego. Do czasu wyjaśnienia sprawy MLH jest tylko tutaj i na koncie @mansztajn na IG.

BARABASZ KOMENTUJE: Kiedy płacisz za mercedesa, a dostajesz malucha, czyli moda polska

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Konto znów jest widoczne w serwisie.