W miniony weekend Jacek Kurski (54 l.) został odwołany z funkcji prezesa TVP. Decyzję o usunięciu Kurskiego podjęła Rada Mediów Narodowych w korespondencyjnym głosowaniu. Dziś Kurski dostał nową propozycję pracy. Były szef TVP ma zostac doradcą zarządu telewizji publicznej.

Jacek Kurski wziął ślub! Jego żona rozwiodła się… 2 TYGODNIE temu!

Odejście Jacka Kurskiego z fotela prezesa to na tyle istotne wydarzenie, że list pożegnalny postanowili wystosować do byłego prezesa członkowie duetu Make Life Harder. Niezawodni komentatorzy polskiej rzeczywistości Jacka Kurskiego pożegnali we właściwy sobie sposób:

LIST POŻEGNALNY DO JACKA KURSKIEGO
Panie Jacku Kurski, na początku gratulacje. W ciągu paru lat udało się Panu zamienić Telewizję Publiczną w fabrykę memów. Sami robimy w komedii i wiemy, jakie to trudne. Panu się to udało i teraz na hasło „TVP” automatycznie słychać ryk beki.
Lista memów, które Pan wypuścił, jest imponująca: uchodźcy roznoszący choroby; nauczyciele jako leniwi degeneraci; lekarze rezydenci jako amatorzy luksusu i kanapek z kawiorem; LGBT jako synonim pedofilii; sędziowie jako drobne pijaczki i złodzieje; niepełnosprawni jako roszczeniowa kasta; Zenek Martyniuk jako inkarnacja Adama Małysza i papieża-Polaka w jednym. W Pjongjang są pod takim wrażeniem, że podobno trwają już prace, żeby nazwać Pana nazwiskiem jedną z ulic w centrum – piszą MLH.

Autorzy listu pożegnalnego tym razem pojechali ostro – przy okazji dostało się widzom telewizji publicznej:

Ale wciąż pozostaje niedosyt. Ambitny plan TVP, aby jeszcze w tym roku ukończyć proces robienia ludziom wody z mózgu stanął z powodu pańskiej dymisji pod znakiem zapytania. I chociaż przeciętny widz „Wiadomości” już teraz mógłby własnym mózgiem ugasić pragnienie czterech dorosłych osób albo szóstki dzieci, to czujemy, że Pana potencjał nie został w pełni wykorzystany – czytamy w liście MLH do byłego prezesa TVP.

Make Life Harder kończą swój list nawiązaniem do Goebbelsa, szefa nazistowskiej propagandy w III Rzeszy:

Mamy nadzieję, że w wolnych chwilach między zbijaniem bąków w radzie nadzorczej jakiejś państwowej spółki a czytaniem pamiętników Goebbelsa znajdzie Pan czas, aby dalej rozwijać skrzydła. Jeśli nie jako pierwszy na świecie udokumentowany przypadek śledzia z przeciwstawnymi kciukami, to przynajmniej hobbystycznie hejtując ludzi w komentarzach na wykopie.
Powodzenia na nowej drodze życia,
Make Life Harder – kończą swój list MLH.

Make Life Harder o Wojewódzkim: Sory, ale idź pan w ch…

Tymczasem w sieci krążą plotki, że odwołanie Kurskiego jest zabiegiem wpisanym w kampanię wyborczą. Może się okazać, że po wyborach były prezes znów wróci na świecznik, z którego na ten moment został usunięty.

https://developers.facebook.com/docs/plugins/embedded-posts/?prefill_href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMakeLifeHarder%2Fposts%2F3453053648043991&__cft__[0]=AZVH2dk5EdhJiA-JB5yvKGDnVKHQOcnJs7Hl6yqvQlOasGSq536geD2YoqCtUS4j-HXYTlfHHAEh9HLZvGrIw7VtGQCHZ3IX0HTWZ4eyaboX0pfADKL8yUlU2gCKgwd8ovajSBU2NH8puqR02l4bj7Jqz5FjQkc2jhelB52erV-rtLlcSPk6jWKZfc_0cXf6-v0&__tn__=p%2CP-R#code-generator

scena z: Jacek Kurski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Jacek Kurski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Jacek Kurski, Mateusz Szymkowiak, fot. Piętka Mieszko/AKPA