Wielbicielki manicure hybrydowego przyznają, że trwałość lakierów hybrydowych jest niesamowicie praktyczna: manicure wystarczy wykonywać raz na 2-3 tygodnie! Dobra informacja jest taka, że manicure hybrydowy można z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu – zobacz, jak!

Manicure hybrydowy – akcesoria

By móc samodzielnie wykonać w domu manicure hybrydowy, potrzebujesz kilku niezbędnych akcesoriów:

lakiery hybrydowe – w drogeriach i sklepach internetowych znajdziesz mnóstwo marek i ogromny wybór kolorów, na przykład tutaj: https://allegro.pl/kategoria/manicure-i-pedicure-lakiery-hybrydowe-126042,
baza – należy ją nałożyć pod warstwę lakieru, dzięki czemu manicure jest trwały i odporny,
top – to przezroczysty lakier, który nakłada się na lakier w celu jego utrwalenia,
lampa – niezbędna, by utrwalić wszystkie warstwy lakierów i nadać im trwałość,
cleaner – płyn odtłuszczający płytkę paznokcia, dzięki czemu lakiery lepiej do niej przywierają,
akcesoria do usuwania skórek – by przygotować paznokcie do zabiegu,
folia aluminiowa – do usuwania lakieru hybrydowego.

Przygotowanie paznokci do zabiegu

Aby manicure hybrydowy wyglądał dobrze, a lakier trzymał się na paznokciach przez długi czas, przed zabiegiem trzeba odpowiednio przygotować płytkę paznokcia.

Pierwszym krokiem zawsze powinno być staranne usunięcie resztek starego lakieru, jeśli są one obecne. Należy je zmyć, a paznokcie równo obciąć i za pomocą pilnika nadać im preferowany kształt. Jeśli jest taka konieczność, można wyciąć zbędne skórki. Tak przygotowane paznokcie wymagają odtłuszczenia: robimy to za pomocą wacika  bezpyłowego nasączonego cleanerem.

Warto zadbać, by starannie przygotować paznokcie do malowania. To kluczowa kwestia, jeśli chcesz, aby manicure utrzymał się jak najdłużej.

Nakładanie lakieru i utwardzanie

W pierwszej kolejności zawsze nakładamy bazę. Korzystamy z niej tak samo jak z lakieru: na paznokcie nakładamy cienką warstwę, uważając, by nie zalać okolicznych skórek. Po nałożeniu bazy utwardzamy paznokcie w lampie. Czas utwardzania zależy od mocy i rodzaju lampy, jaką posiadasz.

Kolejnym etapem jest nałożenie lakieru. Zazwyczaj wystarczą dwie warstwy – nakładane jedna po drugiej i osobno utwardzane – jednak jeśli lakier jest wyjątkowo jasny, może być potrzebna jedna więcej. Na koniec na lakier nakładamy warstwę topu, który również należy utwardzić za pomocą lampy. Ostatnim etapem jest przemycie gotowych paznokci za pomocą cleanera.

Szczególną uwagę należy zwracać na czyste stanowisko pracy. Jeśli do paznokcia ze świeżym lakierem przyklei się jakikolwiek pyłek, nie pozbędziesz się go już po utwardzeniu, co może popsuć cały efekt twojej misternej pracy. Ważne jest również, by nie nakładać zbyt grubych warstw lakieru.

Usuwanie hybryd

Aby usunąć paznokcie hybrydowe, trzeba spiłować powierzchnię lakieru za pomocą pilnika. Następnie korzystamy z wacików nasączonych płynem do usuwania hybryd – lub po prostu acetonem, który stanowi ich główny składnik. By utrzymać waciki przylegające do paznokcia przez kilkanaście minut, przyda się folia aluminiowa, którą możesz owinąć każdy palec.

Po upływie 10-15 minut lakier stanie się miękki i zacznie się łuszczyć. Pozostałości można usunąć za pomocą kopytka, patyczka oraz pilnika. Warto robić to ostrożnie, by nie uszkodzić płytki paznokcia.

Wbrew pozorom samodzielne pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym wcale nie jest skomplikowaną sprawą. Wystarczy odrobina wprawy, by móc stworzyć wspaniały manicure. To nie tylko sposób na to, by twoje dłonie wyglądały doskonale, ale również na relaks i ciekawe hobby!

 

Artykuł sponsorowany