W czasie pandemii koronawirusa to, jak wyglądają nasze paznokcie jest najmniejszym problemem, ale jak wiadomo, kobiety nawet siedząc w domu chcą wyglądać ładnie i schludnie. Co zatem zrobić, gdy salony kosmetyczne są pozamykane, a Twoje paznokcie świecą odrostem na pół płytki? Na pewno nie warto zrywać lakieru zębami. Jak powinna wyglądać bezpieczne zdejmowanie hybrydu, czy żelu? Koniecznie sprawdźcie nasz artykuł.

Suche dłonie po dezynfekcji – sprawdź te GENIALNE kremy do rąk, które nie są drogie (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Jak skutecznie usunąć hybrydę, czy żel z paznokci?

Zbyt dobrze znamy pokusę, jaką jest chęć zerwania lakieru hybrydowego. Ten moment satysfakcji będzie ulotny, a naprawa szkód wyrządzonych naszym paznokciom może zająć tygodnie.

Eva Minge pokazała, jak naprawdę wyglądają jej paznokcie podczas domowej kwarantanny

Sarah Gibson Tuttle, założycielka jednego z ulubionych wśród celebrytów salonu paznokci „Olive i June” zdradziła, w jaki sposób bezpiecznie usunąć manicure w domu.

Tak wyglądają zniszczone paznokcie u rąk przez złe zdejmowanie lakieru.

Zniszczone paznokcie od zrywania lakieru hybrydowego, fot.Istock

Zdejmowanie hybrydy i żelu z paznokci krok po kroku

Przed przystąpieniem do „zabiegu” warto przygotować sobie potrzebne narzędzia. Na pewno przyda Ci się pilniczek do paznokci i polerko, którym wypolerujesz gotową płytkę paznokcia. Dla bardziej zaawansowanych, można przygotować narzędzie tortur 🙂 do usuwania skórek.

Nie polecam wycinania skórek osobom, które tego nigdy nie robiły, bo można nieumiejętnie wyciąć za dużo. Można zaopatrzyć się w specjalistyczny żel do skórek, który ją rozpuszcza, bez konieczności jej wycinania.

Warto przygotować również obcinacz do paznokci i kopytko do odsuwania skórek, a także miseczkę z ciepłą wodą i mydłem.

Narzędzia do zdejmowania hybrydy

Narzędzia potrzebne do samodzielnego zdjęcia lakiery hybrydowego, czy żelu, fot.Istock.

Pierwszym krokiem będzie spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru. Do tego mogą przydać Ci się nowe pilniczki, które nie mają za dużej mocy tarcia, tak by nie wyrządzić za dużych szkód naszym paznokciom. Do kupienia TUTAJ. Pamiętaj, że usuwanie paznokci żelowych czy hybrydowych w domu, jest dokładnie tym samym procesem, co w salonie.

Następny krok sprawdzi Waszą cierpliwość. Umieść bawełniany płatek nasączony acetonem na każdym paznokciu, a następnie owinąć czubek palca folią, aby utrzymać płatek na miejscu. Paznokcie powinny moczyć się przez około 10 do 15 minut. Jeżeli lakier nie odchodzi z łatwością, zawiń ponownie paznokcie w folię i wsadź je do lampy.

Sarah Tuttle zdradziła, co robić – jeśli chcesz przyspieszyć proces zdejmowania lakieru – należy zawinąć ręce w ciepły ręcznik i pozwolić acetonowy zadziałać.

Gdy hybryda zeszła z łatwością należy zamoczyć dłonie w ciepłej wodzie z mydłem. Po wysuszeniu rąk warto zadbać o nawilżenie skórek i wzmocnienie płytki paznokcia. W tym celu idealnie sprawdzi się balsam do skórek i odżywka rozjaśniająca paznokcie.

Produkty do pielęgnacji paznokci.

Produkty do pielęgnacji paznokci., fot.Internet.

Balsam ma korzystne działanie na skórki, ponieważ zawiera naturalne ekstrakty z białej herbaty oraz ogórka, które delikatnie i szybko rozluźniają oraz złuszczają zarośnięte skórki. Odżywka rozjaśnia i upiększa paznokcie. Dba o ich gładką powierzchnię, wyrównuje płytkę i poprawia naturalny kolor.

Jak usunąć akryl, czy żel z płytki paznokci?

Usuwanie żelu czy akrylu jest bardziej problematyczne. Na pewno warto zaopatrzyć się w mocniejszy pilniczek. Stylistka paznokci gwiazd zdradza, że przed przystąpieniem do zdejmowania starego żelu czy akrylu warto zabezpieczyć skórki dookoła paznokci czymś natłuszzcającym. Sarah zaleca, by do miseczki wlać odrobinę acetonu i zanurzyć w nim zabezpieczone paznokcie na około 30. minut. Po tym czasie próbujemy zdjąć a nie zerwać! warstwę na paznokciu.

Kylie Jenner pokazała, jak wyglądają jej paznokcie na kwarantannie. Różnica jest OGROMNA

W trakcie zabiegu, co 10 minut możesz spróbować poluzować akryl za pomocą patyczka do odsuwania skórek. W ten sposób znacznie przyspieszysz usunięcie go z płytki paznokcia. Pamiętajcie, że masa akrylowa, która uległa procesowi rozpuszczania ma gumowatą konsystencję.

Zdejmowanie żelu w domowych warunkach.

Zdejmowanie żelu, czy akrylu w domowych warunkach, fot.Istock.

A Wy, macie to już za sobą?

Czy czekacie na otwarcie salonów kosmetycznych?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Eliza Trybała zdradziła przepis na domowy samoopalacz – dzięki niemu od trzech lat nie była na solarium (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Bebe Rexha pokazała, jak ukryć OGROMNE cienie pod oczami (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Wiosenna wyprzedaż w Sephorze – świetne podkłady, genialne kosmetyki pielęgnacyjne w dobrych cenach