Michał „Mata” Matczak  to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Zasłynął 11 grudnia 2019 roku, po premierze teledysku „Patointeligencja”. Następnie w 2021 roku Mata zdobył dwa Fryderyki, zorganizował koncert na ponad 40 tys. osób, napisał o nim „The New York Times” i miał swój własny zestaw w McDonald’s.

Niestety początek 2022 roku rozpoczął skandalem, ponieważ został zatrzymany za posiadanie narkotyków – po wylegitymowaniu Maty oraz jego kolegi policja zabezpieczyła 1.5 grama brązowego suszu, który jak udało się ustalić najprawdopodobniej był marihuaną. Zbulwersowany swoim zatrzymaniem Mata, od tamtej pory wziął sobie za cel zalegalizowanie marihuany w Polsce i edukowanie ludzi w jej temacie.

Mata PO RAZ PIERWSZY zabrał głos od zatrzymania przez policję!

Mata startuje na Prezydenta Polski w 2040 roku. Jego kampania potrwa 18 lat!

Mata uznał, że samo mówienie o marihuanie i jej dobroczynnych właściwościach nic nie zmieni w Polsce, dlatego też zmiany, o których marzy muszą zostać wprowadzone odgórnie. W związku z tym młody raper postanowił postawić sobie poprzeczkę bardzo wysoko i oznajmił, że…będzie kandydować na urząd Prezydenta RP. Oczywiście uspokajamy, że na ten moment kandydat na Prezydenta Polski musi osiągnąć jeszcze odpowiedni wiek, by ubiegać się o ten urząd, dlatego też Mata wystartuje w wyborach prezydenckich dopiero w 2040 roku. Nie przeszkadza mu to jednak, by już teraz rozpocząć swoją kampanię! W nowym filmiku na YouTubie postanowił opowiedzieć o zmianach jakie zamierza wprowadzić oraz dlaczego to właśnie on powinien zostać następnym prezydentem naszego kraju:

Już teraz oficjalnie rozpoczynam moją kampanię na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2040 roku. Już teraz bo młodzi ludzie często przewyższają kompetencjami starszą generację. Podam przykład: ja już teraz znam cztery języki, a Andrzej Duda tylko dwa, z czego jeden wątpliwie. Ja chce zdepenalizować marihuanę, a Andrzej Duda ułaskawia mefedroniarzy. Władzy nie interesuje młode pokolenie, bo wielu młodych nie ma prawa głosu. Starannie pielęgnują przeszłość, ale lekceważą przy tym przyszłość. Skazują nas i nasze dzieci na życie w kraju zniszczonym gospodarczo lub na emigrację. Nie chcę tego. Przez całe moje życie, wielkie głowy mówiły mi, jak mam żyć. Najpierw byli to nauczyciele i dyrekcja, potem media i władze państwowe. Zdissowałem i tych, i tych i dalej to będę robił, bo chciałbym, żeby wszystkie leśne dziadki w końcu skumały, że ich czas przeminął i nadchodzi nowe.

Następnie poinformował, że zamierza przeznaczyć swoje pieniądze na iście szczytne cele – milion złotych na serię startupów, do których o dofinansowanie może ubiegać się każdy poniżej 25. roku życia, a także 420 tysięcy złotych na fundację Monar i fundację 420, za które zostanie opłacona kampania edukacyjna na temat marihuany.

Raper zapowiedział też, że do 2033 roku zamierza wydać łącznie 33 płyty i zakończyć swoją karierę artystyczną, by zająć się polityką:

Przez prawie 20 lat mojej kampanii wyborczej chcę dorosnąć jako artysta i człowiek na oczach całej Polski. (…) Do tego czasu wydam łącznie 33 płyty, ostatnią w 2033 roku, a następnie poświęcę 7 lat na studia wyższe i praktyki zawodowe, po to żeby zdobyć ważne na tym stanowisku kompetencje już w Nowym Świecie – zakończył swoje przemówienie.

Będziecie na niego głosować?

Mata startuje na Prezydenta Polski w 2040 roku

Mata, IG: 33mata

Mata startuje na Prezydenta Polski w 2040 roku

IG: 33mata