Michał „Mata” Matczak to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Zasłynął 11 grudnia 2019 roku, po premierze teledysku „Patointeligencja”. Następnie w 2021 roku Mata zdobył dwa Fryderyki, zorganizował koncert na ponad 40 tys. osób, napisał o nim „The New York Times” i miał swój własny zestaw w McDonald’s. W międzyczasie zapowiedział też, że do 2033 roku zamierza wydać 33 płyty i zakończyć swoją karierę artystyczną, a w 2040 roku wystartuje na Prezydenta Polski.

Mata startuje na PREZYDENTA POLSKI! Jego kampania potrwa…18 lat!

Michał „Mata” Matczak na okładce polskiego Vogue. Zdania fanów podzielone

Teraz młody raper ponownie wszystkich zaskoczył i pojawił się na okładce polskiego Vogue, będąc tym samym pierwszym w historii polskiego wydania magazynu, raperem i mężczyzną, który tego dokonał. (Nie mylić z polskim wydaniem Vogue Man). Jak możemy przeczytać na Instagramie Vogue Polska:

Bohaterem pierwszej okładki październikowego wydania jest Michał „Mata” Matczak, który zamiast na tradycyjną rozmowę zdecydował się na autorski manifest. (…) Wierzy, że jego nowa płyta pomoże młodym ludziom nabrać odwagi do zmieniania rzeczywistości. Sesja okładkowa, w której zgodnie z trendem na słowiańszczyznę i ludowość pojawiają się szydełkowe akcesoria, to zapowiedź nowego wizerunku Maty, który jest próbą dialogu z polską tożsamością wizualną” – zapowiada redaktorka naczelna „Vogue Polska”

W komentarzach zdania fanów są podzielone. Zachwycona Julia Wieniawa napisała „love it” („kocham to”), jednak jest w mniejszości. Zdecydowana większość internautów jest zbulwersowana okładką:

Naprawdę ? W Vogue ?

 

Sory, ale nie

 

Za moment będzie brać tik-tokerów na okładki

 

Aha no ok w ten sposób

 

O matko, dlaczego.

 

Quo vadis Vogue? 

 

Kiedyś brali ikony, teraz byle kogo 

 

To, że Polski to od początku karykaturka tego tytułu wiemy wszyscy….więc okładka z Matą nie tyle szokuje co bawi 

 

Faktycznie, mało mamy w Polsce ambitnych i zasłużonych mężczyzn z kina, teatru, muzyki. Mało.

 

Żart?

 

O nie…tego się obawiałam, że pójdziecie śladem innych edycji i koniecznie będziecie musieli umieścić faceta na okładce.. szkoda ,że wybór mało trafny.

 

A wiec koniec. Vogue spadł z premium do Bravo.

 

coraz gorsze okładki…. Za granica światowej sławy modelki, aktorki bądź celebrytki typu kim kardashian a u nas lasy morze nieznane osoby i mata reklamujący Mcdonalds… żenada

A wam jak się podoba?

Mata PO RAZ PIERWSZY zabrał głos od zatrzymania przez policję!

Mata startuje na Prezydenta Polski w 2040 roku

Mata, IG: 33mata

Mata startuje na Prezydenta Polski w 2040 roku

IG: 33mata

scena z: Mata, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Mata, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Kim jest Michał "Mata" Matczak? Sprawdź, czy wszystko już o nim wiesz!

Michał „Mata” Matczak, fot.Instagram:33mata

Współpraca McDonald’s z MATĄ wyszła na niekorzyść? Doszło wiele negatywnych opinii