Raper Mata na okładce polskiego Vogue! Julia Wieniawa zachwycona: „KOCHAM TO”
Jako pierwszy raper i mężczyzna w historii polskiego wydania magazynu pojawił się na okładce.

Michał „Mata” Matczak to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Zasłynął 11 grudnia 2019 roku, po premierze teledysku „Patointeligencja”. Następnie w 2021 roku Mata zdobył dwa Fryderyki, zorganizował koncert na ponad 40 tys. osób, napisał o nim „The New York Times” i miał swój własny zestaw w McDonald’s. W międzyczasie zapowiedział też, że do 2033 roku zamierza wydać 33 płyty i zakończyć swoją karierę artystyczną, a w 2040 roku wystartuje na Prezydenta Polski.
Mata startuje na PREZYDENTA POLSKI! Jego kampania potrwa…18 lat!
Michał „Mata” Matczak na okładce polskiego Vogue. Zdania fanów podzielone
Teraz młody raper ponownie wszystkich zaskoczył i pojawił się na okładce polskiego Vogue, będąc tym samym pierwszym w historii polskiego wydania magazynu, raperem i mężczyzną, który tego dokonał. (Nie mylić z polskim wydaniem Vogue Man). Jak możemy przeczytać na Instagramie Vogue Polska:
Bohaterem pierwszej okładki październikowego wydania jest Michał „Mata” Matczak, który zamiast na tradycyjną rozmowę zdecydował się na autorski manifest. (…) Wierzy, że jego nowa płyta pomoże młodym ludziom nabrać odwagi do zmieniania rzeczywistości. Sesja okładkowa, w której zgodnie z trendem na słowiańszczyznę i ludowość pojawiają się szydełkowe akcesoria, to zapowiedź nowego wizerunku Maty, który jest próbą dialogu z polską tożsamością wizualną” – zapowiada redaktorka naczelna „Vogue Polska”
W komentarzach zdania fanów są podzielone. Zachwycona Julia Wieniawa napisała „love it” („kocham to”), jednak jest w mniejszości. Zdecydowana większość internautów jest zbulwersowana okładką:
Naprawdę ? W Vogue ?
Sory, ale nie
Za moment będzie brać tik-tokerów na okładki
Aha no ok w ten sposób
O matko, dlaczego.
Quo vadis Vogue?
Kiedyś brali ikony, teraz byle kogo
To, że Polski to od początku karykaturka tego tytułu wiemy wszyscy….więc okładka z Matą nie tyle szokuje co bawi
Faktycznie, mało mamy w Polsce ambitnych i zasłużonych mężczyzn z kina, teatru, muzyki. Mało.
Żart?
O nie…tego się obawiałam, że pójdziecie śladem innych edycji i koniecznie będziecie musieli umieścić faceta na okładce.. szkoda ,że wybór mało trafny.
A wiec koniec. Vogue spadł z premium do Bravo.
coraz gorsze okładki…. Za granica światowej sławy modelki, aktorki bądź celebrytki typu kim kardashian a u nas lasy morze nieznane osoby i mata reklamujący Mcdonalds… żenada
A wam jak się podoba?
Mata PO RAZ PIERWSZY zabrał głos od zatrzymania przez policję!

Mata, IG: 33mata

IG: 33mata

scena z: Mata, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Mata, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Michał „Mata” Matczak, fot.Instagram:33mata
Współpraca McDonald’s z MATĄ wyszła na niekorzyść? Doszło wiele negatywnych opinii
kret | 27 września 2022
cymbalista
Anonim | 27 września 2022
Polska wersja Die Antwoord i Tommy Cash
xxx | 28 września 2022
Co to jest za cudak? Kogo oni promują? Takie byle co na okładce takiego wielkiego magazynu? Żenada…
Anonim | 27 września 2022
przepis na jego sukces to ten stroj z okladki, odmalpowac trendy, dodac rodzimy folklor by sie z nim utozsamiać, podkreslic, iz sie jest mimo wszystko meskim w wydaniu skorzanego krawata , lecz jednoczesnie odnotować pogon za mamoną i nowobogactwem – istny polski bigos a zachwyt wywołuje u beztalencia , nic dodac , nic ująć
GośćA123 | 28 września 2022
100 % racji