Istnieją spekulacje, że Meghan Markle (42 l.) „stara się” o stanowisko senatora Kalifornii po zmarłej Dianne Feinstein, senator która odeszła w zeszłym tygodniu. W związku z tym znów wypłynął jej wywiad z 2021 roku, w którym pytana jest o potencjalną karierę w polityce.

Meghan Markle postawiła na zielony kolor na zamknięciu Invictus Games

W 2021 roku Meghan udzieliła wywiadu dziennikarzowi Andrew Rossowi Sorkinowi dla „New York Times”. W czasie rozmowy wzięła udział w dyskusji poświęconej „zwiększaniu równości kobiet”, która obejmowała m.in. dyskusję na temat płatnego urlopu rodzinnego.

„Czy obawia się pani zaangażowania w politykę?”. Meghan zdawała się szybko zmienić kierunek rozmowy i poruszyła temat rodziny swojego męża, księcia Harry’ego.

Meghan Markle marzy się kariera w polityce?

Doniesiono, że gubernator Kalifornii Gavin Newsom powinien wybrać następczynię senator Dianne Feinsetin do następnych wyborów w listopadzie 2024 roku. Sugeruje się, że obiecał obsadzić wolne miejsce kobietą z mniejszości. 

Meghan Markle mniej luksusowo, bardziej stylowo

Źródło podało serwisowi The Mirror, że „wszystkie najlepsze kandydatki” ogłosiły już, że będą ubiegać się o mandat w następnych wyborach.

Musi [gubernator] więc znaleźć kolorową kobietę, która będzie w stanie wykonywać tę pracę przez 13 miesięcy […] Kobiet nie jest zbyt wiele, które wpisują się w te  wytyczne […] Dlatego imię Meghan jest obecnie na scenie, wyznał informator.