Jednym z elementów ubioru, o które lubi zadbać wielu panów, są odpowiednie dodatki, które sprawiają, że umiejętnie wyróżniacie się z tłumu swoją klasą, elegancją i dobrym gustem. Wbrew obiegowej opinii, biżuteria dla mężczyzn to nie jedynie zegarki, ale także naszyjniki, bransolety czy spinki do krawatów. Odpowiednio dobrane do stylizacji sygnet czy spinki do mankietów dodadzą mężczyźnie szyku i sprawią wrażenie, że jego stylizacja jest przemyślana i ma pewne rozeznanie w świecie mody.

Jaka męska biżuteria jest modna w tym sezonie?

Moda zmienia się wraz z biegiem lat. Obecnie przede wszystkim trendseterzy stawiają na otwartość i wolność w modzie. Mówi się o tym, że wszelkie ograniczenia nie mają znaczenia i należy kierować się przede wszystkim własnym wyobrażeniem siebie, a nie utartymi schematami. Kilka lat wstecz nikt nie zwracałby uwagi na dodatki w postaci biżuterii u mężczyzn – obecnie często widzimy je zarówno u celebrytów jak i ich stylistów. Bransolety i sygnety zwracają uwagę na męskie dłonie, świadczą o ich sile i podkreślają męskość.

Bransoleta ze stali nierdzewnej, Morellato, 601 zł

Złoty sygnet, Caspol, 2 020 zł

Z kolei spinki do krawatów i mankietów dodają elegancji oraz klasycznego wyglądu – są absolutnie ponadczasowe. Warto też pamiętać o stosunkowo nowym trendzie u mężczyzn, czyli o naszyjnikach. To już nie tylko klasyczne srebrne wzory, ale także wyraziste, nawiązujące symboliką do pewnych wartości czy dziedzin sztuki.

Wisior, Falcon, 35 zł

Jak dobrać biżuterię do stylizacji?

Przede wszystkim określ, jak chcesz wyglądać i jakie wrażenie zamierzasz wywrzeć. Jeśli chcesz wyglądać klasycznie i elegancko, postaw na spinki – zarówno do mankietów, jak i krawatów. Są to niewielkie elementy stroju, jednak każdy rozmówca z pewnością je dostrzeże. Podobnie będzie z sygnetami oraz bransoletami – ich minimalistyczne wykończenie również doda ci elegancji.

Spinki do mankietów, Emporio Armani, 337 zł

Z kolei, jeśli chcemy podkreślić bardziej casualowy czy rockowy rodzaj stylizacji, to warto podkreślić go naszyjnikami o związanej z tym symbolice. Warto przez naszyjniki wyrażać także swoje wartości czy poglądy. Od wielu lat naszyjniki męskie stanowiły symbol wiary w Boga czy kult duchów, objawiający się noszeniem amuletów. U mężczyzn doskonale wyglądają nieśmiertelniki – pasują do większości stylizacji, są bardzo minimalistyczne oraz solidne.

Nieśmiertelnik, Emporio Armani, 442 zł

Gdzie kupić biżuterię męską?

Na stronie fashionpolska.pl znajduje się wiele modeli, którą dopasujesz do każdej stylizacji. Szeroki wybór asortymentu i intuicyjny sposób wyszukiwania sprawiają, że zakupy na stronie są przyjemne i bezproblemowe. Dodatkowo produkty zostały podzielone na wiele kategorii, więc już na starcie wyszukiwanie jest uproszczone i jeszcze bardziej intuicyjne. Na stronie dostępne są też różne przedziały cenowe, dzięki temu każdy znajdzie dla siebie coś w założonym budżecie.

 

Materiał partnera