Romantyczny spacer wieczorową porą, urokliwe wąskie uliczki starej Wenecji, po których unosi się zapach pysznej świeżej pasty… te upojne chwile to coś, o czym marzy niejedna kobieta. Włosi kojarzą nam się z niesamowicie ciepłym podejściem do życia, ale przede wszystkim z pasją do tworzenia czegoś unikatowego. Mogą pochwalić się nie tylko pięknymi zabytkami czy pyszną kuchnią, ale również sukcesami w przemyśle jubilerskim. No i która z nas nie marzyłaby o romantycznej randce w Mieście Zakochanych?

Biżuteria Roberto Coin – kolekcja Roman Barocco

Znanym na całym świecie pionierem w tej branży jest włoski projektant Roberto Coin uznawany za twórcę jednego z najciekawszych trendów biżuteryjnych ostatniej dekady. Starożytna technika skręconych nici, która zadebiutowała w linii Roman Barocco to dowód na to, jak w łatwy sposób połączyć romantyczną formę wraz z ciężkimi kamieniami. I sposób na doświadczenie urokliwego klimatu włoskich miast.

Dzięki ciągłemu pragnieniu stworzenia czegoś innowacyjnego, Roberto Coin wprowadza co roku około pięć nowych kolekcji. Roman Barocco to linia biżuteryjna, która z sezonu na sezon ewoluuje, czego wynikiem są nowsze kształty oraz dodatki, które są wykorzystywane do zdobienia tych jubilerskich dzieł sztuki. Delikatna I urzekająca – to idealny opis klimatu tych projektów. Często inspiracją jest włoska tradycja oraz epoka baroku.

Całość podzielona jest na dwie części. Główne modele wyróżniają się miękkimi i prostymi liniami nawiązującymi do kopuł kościołów i strzelistych sklepień. Z kolei przeciwwagą jest druga odsłona kolekcji, gdzie swoją chwilę chwały mają diamenty, które pięknie rozjaśniają złotą biżuterię. Zabieg ten odwołuje się do gry świateł i proporcji, charakterystycznych dla sztuki barokowej. Roman Barocco to charakterystyczne sploty nici o różnej fakturze i rozmiarze, które łącząc się, prezentują bardzo kobiecą formę. Wykonane są ze złota, a w wewnętrznej części zdobią je diamenty.

W najnowszej odsłonie znajdziemy też różnokolorowe kamienie zatopione w złocie – fioletowe ametysty, zielone chryzoprazy, przejrzystą masę perłową. To zestawienie tworzy przepiękną mini-mozaikę. W kolekcji znajdziemy kolczyki-koła, naszyjniki w kształcie gwiazdy, a także pierścionki i bransoletki z niecodziennym splotem. Roman Barocco są nowoczesne, zachowując jednocześnie barokowy patos.

 

Materiał promocyjny