Peter Phillips jest synem księżniczki Anny i najstarszym wnukiem nieżyjącej już królowej Elżbiety II. I na życzenie swoich rodziców od dziecka nie korzysta z tytułów królewskich, które mu przysługują. Jest 17. w kolejce do brytyjskiego tronu.

Była ulubioną wnuczką królowej, teraz nie mogła powstrzymać łez

Jak podaje brytyjski The Telegraph, to on podobno od dawna „działa jako rozjemca” dla swoich kuzynów. Jak wiadomo oziębienie stosunków między Williamem, a Harry trwa już od dłuższego czasu. Teraz, w obliczu pogrzebu ich wspólnej babci, będzie to „rola, którą będzie ponownie spełniał”.

Peter jest przyzwyczajony do działania jako trochę bufora […] Teraz może ponownie odegrać tę rolę, starając się ich zjednoczyć – zauważył wtajemniczony w rozmowie z The Telegraph.

Peter Philips buforem między Williamem a Harrym

44-letni Peter Phillips działał wcześniej jako dosłownie – fizyczny bufor, kiedy szedł między dwoma zrażonymi do siebie braćmi podczas procesji pogrzebowej ich zmarłego dziadka, księcia Filipa.

Meghan dołączyła do reszty rodziny królewskiej [zdjęcia]

Brytyjski biznesmen i syn księżniczki królewskiej, podobno ma bliskie stosunki zarówno z 40-letnim Williamem, jak i 37-letnim Harrym.

Peter Philips ma 2 córki, 11-letnią Savannah i 10-letnią Islę, ze swoją byłą żoną, Autumn Kelly.

Meghan i Harry oraz William i Kate w 2018 roku

Meghan i Harry oraz William i Kate w 2018 roku

Fot. Richard Pohle/Pool via REUTERS