Natalie Portman (38 l.) nie musiała zabierać głosu na gali rozdania Oscarów, a mimo to z jej opinią zapoznali się wszyscy zebrani. Co takiego zrobiła aktorka? Spójrzcie tylko na jej kreację! To się nazywa pomysł na zrobienie szumu w show-biznesie.

Oscary 2020; KREACJE gwiazd na czerwonym dywanie (ZDJĘCIA)

Natalie Portman wspiera kobiety reżyserów na rozdaniu Oscarów

Natalie Portman słynie z tego, że wielokrotnie w mediach wypowiadała się na temat różnorodności, jeżeli chodzi o branżę filmową. Portman narzekała, że największe uznanie zdobywają reżyserzy męskiej płci. Aktorka jest feministką i nie boi się wyrażać własnego zdania na temat niesprawiedliwości, które dotykają kobiety w branży jedynie ze względu na płeć.

Portman przechadzając się po czerwonym dywanie w niedzielny wieczór, założyła czarną sukienkę od domu mody Dior. Wieczorowa kreacja do ziemi była bogato zdobiona. Do sukni Natalie dobrała pelerynę, która przyciągnęła najwięcej uwagi na czerwonym dywanie.

Wszystko przez to, co było napisane na obszyciu peleryny. Portman miała wyhaftowane złotą nicią nazwiska kobiet – reżyserów które nie otrzymały żadnych nominacji do tegorocznych Oscarów.

Natalie Portman

Natalie Portman
Fot.Forum/Reuters

Natalie Portman

Natalie Portman
Fot.Forum/Reuters

Aktorka ubrała przemyślaną stylizację, która oprócz tego, że była piękna – niosła za sobą naprawdę ważne przesłanie. W tym roku spekulowano, że Lulu Wang (Pożegnanie) zostanie nominowana do nagrody „najlepszego reżysera”, jednak tak się nie stało, co spotkało się z ogromną krytyką ze strony opinii publicznej.

Niektóre z nazwisk wyhaftowanych na pelerynie Portman to Greta Gerwig (Małe kobiety), Lulu Wang (Pożegnanie), Céline Sciamma (Portret damy w ogniu), Lorene Scafaria (Hustlers) i Melina Matsoukas (Queen & Slim). 

Chciałam w subtelny sposób uhonorować kobiety, które nie zostały docenione za ich niesamowitą pracę w tym roku – powiedziała aktorka

W 2018 roku Natalie Portman również skrytykowała Akademię za brak nominowanych kobiet do Oscara. Aktorka, wręczając nagrodę dla najlepszego reżysera podkreśliła, że pięciu nominowanych to mężczyźni.

Portman również w tym roku zwróciła uwagę na niesprawiedliwości, jakie dzieją się w branży filmowej.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Najlepsze kreacje z bankietu Vanity Fair Oscar Party (DUŻO ZDJĘĆ)

Kim Kardashian nie przepuściłaby takiej okazji do pokazania się. Kardashianka z mężem na imprezie po Oscarach (FOTO)

Gwiazdy pokazały klasę dzień przed Oscarami na Independent Spirit Awards (FOTO)

Natalie Portman

Natalie Portman
Fot.Forum/Reuters

Natalie Portman

Natalie Portman
Fot.Forum/Reuters