Will Smith został poproszony o opuszczenie 94. Akademii po ataku na Chrisa Rocka. Jednak aktor „ODMÓWIŁ”, tak przynajmniej wynika z nowego oświadczenia Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Sprawy potoczyły się w sposób, którego nie mogliśmy przewidzieć […] Chociaż chcielibyśmy wyjaśnić, że pan Smith został poproszony o opuszczenie ceremonii i odmówił, zdajemy sobie również sprawę, że mogliśmy poradzić sobie z tą sytuacją inaczej – można przeczytać w oświadczeniu.

Oświadczenie Willa Smitha po aferze oscarowej

Will Smith nie chciał opuścić gali Oscary

Will Smith zachował się nad wyraz nieodpowiednio i jeszcze nie potrafił zachować klasy. Tak bardzo był przekonany o swoim zwycięstwie? Nawet zapłakane przemówienie nie zmyje jego hańby.

Will Smith i długa droga powrotu

Rada Gubernatorów wszczęła dziś postępowanie dyscyplinarne przeciwko panu Smithowi za naruszenie Standardów Postępowania Akademii, w tym niewłaściwy kontakt fizyczny, obraźliwe lub groźne zachowanie oraz naruszenie integralności Akademii […] Zgodnie ze Standardami Postępowania Akademii, a także z prawem stanu Kalifornia, pan Smith otrzymuje co najmniej 15-dniowe powiadomienie o głosowaniu w sprawie jego naruszeń i sankcji oraz możliwość wcześniejszego wysłuchania w formie pisemnej odpowiedzi – głosi oświadczenie.

Największe gwiazdy wspierają Chrisa Rocka

Na następnym posiedzeniu zarządu, które ma się odbyć 18 kwietnia, Akademia mówi, że „może podjąć wszelkie działania dyscyplinarne, które mogą obejmować zawieszenie, wydalenie lub inne sankcje dozwolone w Regulaminie i Standardach postępowania”. Co dalej ze Smithem (nie Smisem)?

Will Smith OscaryWill Smith OscaryWill Smith Oscary

Will Smith i Jada Pinkett Smith Fot. MIKE BLAKE / Reuters / Forum

Jaden Smith, Jada Pinkett Smith i Will Smith Fot. OConnor/AFF-USA.com / MEGA / The Mega Agency / Forum

Will Smith i Jada Pinkett Smith na ściance

Will Smith i Jada Pinkett Smith/fot. FORUM