O Mai Sablewskiej od dawna nie jest już głośno pod kątem zawodowych dokonań. Była agentka gwiazd próbowała jednak ostatnio o sobie przypomnieć i zdecydowała się na rozmowę z Żurnalistą. W podcaście dziennikarza 41-latka zdradziła między innymi, że za zwolnienie jej z roli jurorki w programie „X-Factor” odpowiada Kuba Wojewódzki. Niemniej to nie jedyny „świeży” temat, na który postanowiła się otworzyć.

Maja Sablewska jak Khloe Kardashian. Można się pomylić!

Maja Sablewska opowiada o zmianie nazwiska

Okazuje się bowiem, że ciekawą historię ma jej rodowe nazwisko. Celebrytka przyznała bowiem, że jej dziadek nazywał się inaczej, ale było to tak „brzydkie”, że babcia nie dała mu wyboru i mężczyzna musiał przyjąć inne nazwisko. Jak wcześniej nazywała się rodzina Mai? To tajemnica, której Sablewska obiecała dochować.

Mój dziadek miał inaczej na nazwisko. Brzydko. Babcia nie pozwoliła mi, żebym o tym mówiła w mediach, więc uszanuję to. Ale nazywalibyśmy się dość dziwnie jako rodzina. Więc moja babcia, która była bardzo zakochana w moim dziadku, i wzajemnie, powiedziała, że stworzy z nim rodzinę i wyjedzie za nim z Poznania na Śląsk, jeśli zmieni nazwisko. I mój dziadek wtedy wziął pierwsze dwie litery nazwiska, które było wcześniej, znalazł rodzinę we Francji, która nazywała się Sable, czyli piasek po francusku, dodał to tego „wski” i wyszło Sablewski. I tak oto powstało nazwisko, które urodziło się z wielkiej miłości mojego dziadka do mojej babci – opowiadała Sablewska.

W rozmowie Maja dodała też, że jej dziadek obawiał się, iż nazwisko Sablewski nie przetrwa, ponieważ w rodzinie nie było mężczyzny, który mógłby przekazać je dalej. Celebrytka obiecała jednak, że postara się, by tak się nie stało.

Maja Sablewska w odważnej sesji. Zdradziła, czy wróci na plan „Sposobu na modę”

scena z: Maja Sablewska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Maja Sablewska pozuje na imprezie branżowej.

Maja Sablewska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA