Ewa Greś, aktorka teatralna, nie żyje. Zmarła w wieku 44 lat. Przykrą wiadomość przekazał na Facebooku „Chochlik kulturalny”.

Romuald Lipko NIE ŻYJE! Przegrał walkę z nowotworem

Ewa Greś nie żyje

Ewa Greś pracowała przede wszystkim w Teatrze Żydowskim. Była absolwentką Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza i Wydziału Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. Zagrała w sztukach takich jak m.in.  „Mieszczanin szlachcicem”, „Moralność Pani Dulskiej”, „Śluby Panieńskie”. W 2003 roku występowała w serialu „Na Wspólnej”, a w 2001 zagrała rolę w filmie „Raport”.

Serce mi krwawi. Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego – Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką wrażliwością i kulturą grania. Kilka miesięcy temu składając jej życzenia urodzinowe, napisałem, że to kobieta, w której oczach kryje się tajemnica. Że tęsknię za jej Sophie Tucker z niezwykłego spektaklu „One same”. Zdarzało nam sie długo rozmawiać. O życiu, o teatrze. Nawet gdy pojawiała się na scenie nieco rzadziej, podsyłała mi informacje o ciekawych wydarzeniach, o tekstach, które powinienem przeczytać. Mówiła zawsze: Panie Chochliku… Cieszyła się, mając wokół siebie ludzi. Miała dopiero czterdzieści cztery lata… Tak bardzo mi przykro, że nigdy więcej nie zobaczę jej już w teatrze. Wiem, że to zabrzmi melodramatycznie, ale wierzę, że ona jest gdzieś tutaj obok nas, za taflą szkła. Nie potrafimy jej zobaczyć, ale ona jest… – czytamy na profilu na Facebooku Chochlika kulturalnego.

Legendarny prezenter telewizyjny nie żyje. Zmarł w wieku 96 lat

Serce mi krwawi. Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego – Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką…

Gepostet von Chochlik kulturalny am Donnerstag, 13. Februar 2020

Jak dowiedział się „Super Express”, zmarła 10. lutego 2020 roku.