Krzysztof Kowalewski, wybitny aktor, który wystąpił m.in. w następujących produkcjach „Brunet wieczorową porą”, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” i „Miś”, nie żyje. Aktor miał 83 lata. Na razie nie jest znana przyczyna jego śmierci.

Najstarszy zdobywca Oscara nie żyje. Christoper Plummer miał 91 lat

Krzysztof Kowalewski nie żyje

Aktora pożegnał w mediach społecznościowych Jan Hartman, a także żona Kowalewskiego, Agnieszka Suchora. Kobieta opublikowała na Facebooku zdjęcie męża i zamieściła krótki podpis.

Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy. Nie przegrał żadnej walki! – napisała.

Krzysztof Kowalewski urodził się w 1937 roku w Warszawie. W 1960 roku ukończył Wydział Aktorski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W tym samym roku zadebiutował jako aktor, w wieku 23 lat zagrał epizodyczną rolę w „Krzyżakach” Aleksandra Forda. Z czasem na jego koncie zaczęły pojawiać się duże role w popularnych produkcjach. Kowalewski zagrał m.in. w takich produkcjach: „Nie ma róży bez ognia”, „Brunet wieczorową porą” i „Miś”, czy „Daleko od noszy”.

Był związany z warszawskimi Teatrami: Klasycznym, Dramatycznym, Polskim, Studenckim Teatrem Satyryków, Rozmaitości, Kwadrat. Był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie od roku 1977. Był także związany z Polskim Radiem.

Krzysztof Kowalewski – życie prywatne

W latach 60. Krzysztof Kowalewski wziął ślub z kubańską tancerką – Vivian Rodriguez, z którą doczekał się syna, Wiktora. Para rozwiodła się po trzech latach. Następnie aktor związał się z Ewą Wiśniewską. W 2002 roku poślubił Agnieszkę Suchorę. Owocem tego związku jest córka, Gabriela.

ZOBACZ TEŻ:

Serialowa żona Ryszarda Kotysa powiedziała, na co zmarł aktor

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz znana z serialu „Niania”

Krzysztof Kowalewski podpisuje książkę

Krzysztof Kowalewski/fot. AKPA

Krzysztof Kowalewski na ściance

Krzysztof Kowalewski/fot. AKPA