Krzysztof Kowalewski zmarł w wieku 83 lat 6 lutego 2021 roku. Uwielbiany przez publiczność aktor zmagał się z cukrzycą i chorobami serca. O jego śmierci poinformowała m.in. żona, Agnieszka Suchora, podkreślając, że na początku roku świętowała razem z mężem 19. rocznicę ślubu.

Nie żyje Krzysztof Kowalewski. Aktor miał 83 lata

Krzysztof Kowalewski – pogrzeb

Ostatnie pożegnanie aktorka odkładano, ponieważ syn Krzysztofa Kowalewskiego, Victor, nie mógł dotrzeć na uroczystość ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem. Mężczyzna wraz z rodziną mieszka w Los Angeles i ma amerykańskie obywatelstwo, a granice mogą przekraczać wyłącznie posiadacze polskiego paszportu.

Ostatecznie z pomocą przyszło Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które umożliwiło synowi aktora przyjazd do Polski. W związku z tym rodzina mogła zająć się przygotowaniami uroczystości.

Syn Krzysztofa Kowalewskiego o jego śmierci: „Zmarł we śnie mój tata”

Aktor spocznie na warszawskich Starych Powązkach 19 marca, dzień przed  84. urodzinami, które świętowałby 20 marca. Złożenie ciała w rodzinnym grobie poprzedzi msza żałobna w kościele Środowisk Twórczych przy placu Teatralnym w Warszawie. Jak poinformowała żona Krzysztofa Kowalewskiego, z uwagi na pandemiczne obostrzenia, w kościele będzie obowiązywała lista gości.

Ustalono DATĘ pogrzebu Krzysztofa Kowalewskiego. Dopiero dwa tygodnie po śmierci

Krzysztof Kowalewski zdobył serca publiczności licznymi rolami komediowymi. Zagrał w ponad 120 filmach i serialach oraz wcielił się w ponad 100o ról w Teatrze Polskiego Radia. Był wykładowcą akademickim. Wielokrotnie kwestował na rzecz cmentarza powązkowskiego, który stanie się miejscem jego wiecznego spoczynku.

scena z: Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Krzysztof Kowalewski nie żyje

Krzysztof Kowalewski/fot. AKPA

Krzysztof Kowalewski podpisuje książkę

Krzysztof Kowalewski/fot. AKPA