W czwartek 7 grudnia zmarła Elżbieta Sommer, znana i kochana przez wszystkich jako „pani Chmurka”. Była cenioną prezenterkę telewizyjną i pogodynką. Swoją karierę w telewizji rozpoczynała w 1957 roku. Przed debiutem w telewizji pracowała w Państwowym Instytucie Hydrologiczno-Meteorologicznym.

Od 1963 roku pracowała w telewizji jako pogodynka, najpierw w duecie z Czesławem “Wicherkiem” Nowickim, a potem stała się jego następczynią. Szybko zyskała przydomek „Chmurka” i stała się ulubienicą widzów. Ze stacją TVP była związana przez 40 lat, a ostatnie 19 lat przebywała na zasłużonej emeryturze. W jednym z ostatnich wywiadów z 2011 roku po swoim odejściu na emeryturę surowo oceniała współczesne pogodynki:

Obecnie pogodynki słabo znają się na tym, co robią. Poza urodą nie mają często nic, czym mogłyby zainteresować widza. Nie są zbyt inteligentne, a przede wszystkim nie mają wiedzy o meteorologii, a to przecież podstawa w tym zawodzie. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Głupi uśmieszek nie zatuszuje braku wiedzy” – podkreślała.

Nie żyje 92-letni Włodzimierz Musiał – aktor z „Vabank” i „Wiedźmina”

Nie żyje Elżbieta Sommer. Widzowie pamiętają ją jako pogodynkę „Panią Chmurkę”

Informację o śmierci „Pani Chmurki” prezkazał jej zięć, Jerzy Kozak za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna Chmurka Elżbieta Sommer.

Następnie pogodynkę pożegnała staja TVP:

Nie żyje słynna pogodynka Elżbieta Sommer. Przez dziesięciolecia związana z TVP. Pani „Chmurka” miała 87 lat. Bądźmy razem i pamiętajmy.

Nasze kondolencje dla rodziny i bliskich Elżbiety.

1971 Chmurka – Elzbieta Sommer, Credit line: archiwumTVP / Forum

Nie żyje Hanna Gucwińska. Autorka kultowego programu „Z kamerą wśród zwierząt”

pasekkozak