We wtorkowy wieczór odbyła się kolejna ceremonia wręczenia nagród i tak jak w przypadku Oscarów 2022 tutaj również nie zabrakło afery. Chodzi oczywiście o galę rozdania Wiktorów, imprezę, która powróciła po 8 latach przerwy. W związku z transmisją wydarzenia w stacji TVP, wiele celebrytów i osób publicznych postanowiło zbojkotować wydarzenie, ostro potępiając udział w propagandowej telewizji, a na ceremonii pojawiła się zaledwie garstka.

Mama LEWEGO odebrała za niego nagrodę. Na scenie UKLĘKNĄŁ przed nią Dariusz Szpakowski!

Bogumiła Siedlecka-Goślicka odebrała nagrodę za Marcina Dorocińskiego. Wygłosiła ważną przemowę

Na ceremonii zabrakło między innymi Roberta Lewandowskiego, który w zamian, po odbiór nagrody wysłał swoją mamę, Iwonę Lewandowską. Z kolei Marcin Dorociński o pojawienie się na scenie w swoim imieniu poprosił swoją przyjaciółkę z Fundacji Integracja, Bogumiłę Siedlecką-Goślicką. Bogumiła funkcjonuje w sieci jako „Anioł na resorach” i choruje na wrodzoną łamliwość kości, z powodu której musi poruszać się na wózku. Wywołało to niezręczną sytuację na gali, ponieważ znajdujące się przed sceną schody uniemożliwiły jej wjazd na scenę, by odebrać nagrodę. Sytuacja chcąc nie chcąc „potwierdziła” również to, co chwilę później Bogumiła opowiedziała w swoim przemówieniu:

Spotkałam ludzi, którzy mówili, że miejsca dla osoby z niepełnosprawnością, czy niskorosłą nie ma.

Jak wyznała, kiedyś marzyła o karierze aktorki, jednak ostatecznie porzuciła nieosiągalne dla niej marzenie i zamiast tego postanowiła znaleźć sposób, by nieść pomoc ludziom dotkniętym chorobami, „którzy stracili wiarę w możliwości normalnego życia, którzy stracili wiarę w to, że mogą spełniać marzenia”.

Bogumiła Siedlecka-Goślicka zwróciła również uwagę na problemy, z jakimi na co dzień muszą zmagać się osoby z niepełnosprawnością:

Chciałabym zaapelować do osób, które decydują w branży filmowej, by nie zamykali oczu i serc na osoby z niepełnosprawnościami. Chciałabym też zaapelować do władz państwowych i samorządowych o rozpoczęcie debaty w sprawie wykluczeń osób z niepełnosprawnościami. To wykluczenie ma wiele twarzy. Jedną z nich widzą państwo teraz. Nie odebrałam nagrody jak każdy na scenie. Bo dzielą nas schody

Na zakończenie wyznała, że czuje się spełniona jako kobieta i żona oraz podziękowała w imieniu Dorocińskiego:

W imieniu wspaniałego aktora życzę sobie i wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, by znalazło się miejsce dla zdolnych i pełnych pasji ludzi we wszystkich dziedzinach życia, bez względu na ich sprawność czy niepełnosprawność

Podczas jej wystąpienia na sali zapanowała głucha cisza. Czyżby wszystkim zrobiło się głupio?

Masz jakieś informacje, zdjęcia, czy nagrania i chcesz się z nami podzielić? Wyślij nam na adres . ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ!

Kuba Wojewódzki OSTRO o Wiktorach 2021: „Polski szołbiznes WYRZYGAŁ się sam na siebie”

Marcin Dorociński na ściance

Marcin Dorociński/fot. AKPA

Marcin Dorociński/fot. Gałązka/AKPA

Marcin Dorociński z psem

Marcin Dorociński/fot. AKPA

WIKTORY 2022. Ciężarna Maja Hyży zadała szyku, Cichopek siedzi obok Kurzajewskiego…

Marcin Dorociński

scena z: Marcin Dorociński, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Marcin Dorociński, SK:, , fot. Niemiec/AKPA