Zespół ABBA w 1982 roku zakończył swoją działalność. Po latach muzycy jednak znów się spotkali, a było to w 2008 roku przy okazji premiery filmu „Mamma Mia!” opartego na piosenkach ABBY. Większą niespodzianką dla fanów grupy była w 2018 roku wiadomość o reaktywacji ABBY. Wówczas pojawiły się pierwsze informacje, że zespół zaczyna pracę nad nowym materiałem. Teraz wiadomo, kiedy on się ukaże.

Kasia Dereń ma SZANSĘ na Eurowizję. Już kiedyś na niej występowała! Jak to?

ABBA wyda nowe piosenki

Zespół wrócił do należącego do Benny’ego Anderssona RMV Studio w Sztokholmie i nie próżnował.

Powrót do studia był niesamowity. Czuliśmy się, jakbyśmy nigdy stamtąd nie wychodzili – powiedział Björn Ulvaeus w wywiadzie z „London’s Telegraph”.

Na początek usłyszymy dwie piosenki – „I Still Have Faith In You” i „Don’t Shut Me Down”, których premiera początkowo była przewidziana na jesień. Teraz okazuje się, że materiał będzie dostępny nieco wcześniej.

Nowe piosenki pojawią się w tym roku, prawdopodobnie po lecie, ale nie jestem pewieni i niczego nie obiecuję. Nie mogę sam podjąć decyzji, ale gdyby to zależało ode mnie, to nowy materiał ukazałby się we wrześniu. Do tego dążymy – wyznał Benny Andersson z ABBY.

 

😲 New #ABBA songs in September 2020? 😍 “That’s what we’re aiming for,” says Benny 🤞🏻 pic.twitter.com/LmFTBoYVJi

ZOBACZ TEŻ:

Selena Gomez w nowej piosence EWIDENTNIE śpiewa o Justinie Bieberze

Pierwsze pytanie przerosło uczestnika „Milionerów”. Tylko wydaje się proste

Marta Żmuda-Trzebiatowska pokazała kreacje z maturalnego balu. Zrobiła ogromne wrażenie na fanach

ABBA/fot. Akpa

ABBA/fot. Akpa