Specjalnie powołana komisja spośród nadesłanych zgłoszeń wybrała uczestników, którzy zmierzą się ze sobą w trzech odcinkach specjalnych programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. W każdym z nich zostanie wyłoniony laureat, a 23 lutego poznamy szczęśliwca, który pojedzie na Eurowizję 2020.

Eurowizja 2019. Hakerzy przejęli TRANSMISJĘ konkursu

Eurowizja 2020 – reprezentant z Polski

Jurorami w polskich preselekcjach są: Cleo, Michał Szpak oraz Gromee – reprezentanci Polski kolejno z 2014, 2016 i 2018 roku. To oni, po minionym odcinku, wybrali pierwszą osobę, która jest już o krok bliżej wyjazdu na 65. edycję Konkursu Piosenki Eurowizji. To Kasia Dereń, która wygrała odcinek z piosenkami zespołu ABBA. Zachwyciła jurorów swoim wykonaniem piosenki „Mamma Mia”.

Michał Szpak pokazał intymne zdjęcie ze znaną tancerką. Czy właśnie pochwalił się nową dziewczyną?

Kasia Dereń pojedzie na Eurowizję 2020 – kim jest artystka?

Katarzyna Dereń urodziła się w 1985 roku w podwarszawskim Sulejówku. W programie powiedziała, że talent wokalny odziedziczyła po ojcu. Kasia jest niezwykle utalentowaną osobą, o czym przekonało się już wielu artystów, którzy współpracowali z Dereń. Wokalistka śpiewała w chórkach u Edyty Górniak, Justyny Steczkowskiej, Natalii Kukulskiej, Andrzeja Piasecznego oraz Natalii i Pauliny Przybysz.

Wiele osób może ją kojarzyć z programu „The Voice od Poland”. Kasia była w drużynie Tomsona i Barona, a oni pomogli jej dotrze do półfinału drugiej edycji show. To nie jedyny program, w którym się pojawiła. Mogliśmy ją oglądać np. w „Bitwie na Głosy”. Występowała też jako chórzystka w „Tańcu z Gwiazdami”, „Kole Fortuny” oraz na wyborach Miss Supranational.

Kasia Dereń – Eurowizja 2018

Co ciekawe, Kasia Dereń miała już okazję występować na Eurowizji. Jak to? W 2018 roku pojechała wraz z Gromeem i Łukasem Mejerem do Lizbony, gdzie wystąpiła wraz z nimi na scenie.

Cleo ZAKOCHANA! Zdradza szczegóły swojego związku

Eurowizja 2020 – kiedy i gdzie?

Zgodnie z zasadami konkursu, kolejna Eurowizja musi odbyć się w kraju ubiegłorocznego zwycięzcy. Nadchodząca edycja Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się zatem w Rotterdamie w Holandii. Przypomnijmy, że w 2019 roku Eurowizję wygrał Duncan Laurence z piosenką „Arcade”.

W dniach 12 i 14 maja odbędą się półfinały, które wyłonią wykonawców, którzy w finale dołączą do państw tzw. Wielkiej Piątki oraz gospodarza wydarzenia. Finał Eurowizji 2020 odbędzie się 16 maja.

Michał Szpak śpiewa w kościele. Musicie to zobaczyć (WIDEO)

Eurowizja 2018 – KIM właściwie są Gromee i Lukas Meijer?

Cleo nie wytrzymała na słowa Edyty Górniak! Powiedziała, jaka jest prawda: „Jest mi cholernie przykro”

Sonda

poll-violet

Uważasz, że Netta zasłużenie wygrała Eurowizję?