Tomasz Sekielski (45 l.), dziennikarz i reżyser filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu”, kilka miesięcy temu poddał się operacji zmniejszenia żołądka. Od dawna zmagał się z otyłością, która stawała się już groźna dla jego zdrowia i życia. Udało mu się schudnąć 50 kg. Teraz razem z żoną Anną udzielił wywiadu dla magazynu „Viva!”.

Tomasz Sekielski miesiąc po operacji zmniejszenia żołądka. Schudł 30 kg! (ZDJĘCIA)

Tomasz Sekielski z żoną w „Vivie!”

Żona dziennikarza, Anna Sekielska, została zapytana o to, czy nie bała się o życie męża. Ma on ryzykowny zawód, a później miał problemy ze zdrowiem przez swoją wagę.

Wiele razy znajomi i rodzina pytali mnie: „Czy ty się o niego nie boisz?”. Zwłaszcza gdy zajmował się niebezpiecznym tematem. A ja odpowiadałam, że „widziały gały, co brały”. To znaczyło, że doskonale zdawałam sobie sprawę z tego, co może mnie przy nim czekać i na co się decyduję. (…) : Nauczyłam się ten strach wypierać. Szczególnie kiedy pojawiły się dzieci i wiedziałam, że moje emocje mogą na nie przechodzić. Nie chciałam ich denerwować. Zdarzały się jednak takie momenty jak wtedy, gdy z programem TVP „Po prostu” pojechali do Meksyku przygotować materiał o kartelach narkotykowych. Schudłam wówczas trzy kilo i naprawdę się bałam.

https://www.instagram.com/p/B7qIi8xBa1k/?utm_source=ig_web_copy_link

Tomasz Sekielski przeszedł operację ZMNIEJSZENIA ŻOŁĄDKA – pokazał film ze szpitala

Tomasz Sekielski o swojej diecie

To właśnie żona zmotywowała dziennikarza do tego, aby schudł.

Próbowałam już wcześniej Tomka przekonać, aby to zrobił. Myślę, że to był ostatni dzwonek. Uświadamiałam mu, jak bardzo się boję o jego życie.

Wcześniej miał bardzo niezdrowe nawyki żywieniowe.

Muszę się przyznać, że przed operacją byłem niesubordynowany. Nieraz, gdy siedziałem do późna w nocy, odnajdywałem schowane słodycze i zajadałem nimi stres. Ania zawsze pilnowała, abym żył zdrowo, ale to ja sam się zaniedbałem.

Jak teraz się odżywia?

Jem jedną dziesiątą tego co dawniej. Ale jadam wszystko. Teraz podczas wyjazdu, kiedy zjadłem cztery łyżki zupy w restauracji, właścicielka obraziła się, że mi coś nie smakowało. Popatrzyła na mnie podejrzliwie, bo jednak jestem ciągle duży. Nie kojarzę się z kimś, kto zostawia resztki na talerzu.

Rafał Maślak skrytykował film Sekielskiego. Teraz przeprasza: Bardzo żałuję wypowiedzianych słów

W sesji do magazynu widać, jak Tomasz znacznie schudł.

https://www.instagram.com/p/B7nVGlFB2hn/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B7lVS_iBX0G/?utm_source=ig_web_copy_link

Tomasz Sekielski

scena z: Tomasz Sekielski, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Tomasz Sekielski

scena z: Tomasz Sekielski, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Tomasz Sekielski

scena z: Tomasz Sekielski, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

scena z: Tomasz Sekielski SK: , , , fot. Wojtalewicz Jaros³aw/AKPA