Ofiary Michaela Jacksona – Wade Robson (36 l.) i James Safechuka (40 l.) udzielili poruszającego wywiadu w telewizji BBC. W programie „Sunday Times” dwójka mężczyzn przyznała się, że byli gwałceni przez Jacksona wiele lat.

9 lat temu zmarł Michael Jackson – co robią dziś jego dzieci? (ZDJĘCIA)

Tłumaczą, że muzyk zainteresował się nimi ze względu na talent muzyczny, zaczął traktować, jak członków rodziny. Z czasem zaczęto ich odsuwać od rodziców, a Michael wabił ich wycieczkami i zaproszeniami na swoje ranczo.

Robson wyznał, że zainteresował się nim w wieku 7 lat, a w wieku 14 po raz pierwszy go dotknął seksualnie. Później już nie tylko go molestował, ale też kazał mu patrzeć, jak uprawia seks.

Za każdym razem, gdy nocowałem z nim, on mnie maltretował. Pieszczoty, dotykanie, całe moje ciało i mój penis

– powiedziała Robson.

W wywiadzie tłumaczył, dlaczego nikomu się nie przyznał. Uważa, że był przez niego manipulowany, często słysząc, że jest jedyną osobą, którą dotyka w taki sposób.

Być odsuniętym od Michaela, człowieka z innego świata, który był dla mnie bogiem i najlepszym przyjacielem? Nie było mowy, bym zrobił coś, co by mnie od niego odciągnęło

– mówił Robson.

Z kolei James po raz pierwszy padł jego ofiarą w wieku 10 lat. Opowiada, że Jackson zbliżał go do siebie poprzez psucie jego relacji z rodzicami.

Jeszcze przed śmiercią artysty w 2004 roku, kiedy został oskarżony o molestowanie obaj mężczyźni bronili Michaela w sądzie. Zeznali, że nie byli przez niego wykorzystywani seksualnie.

Naukowcy odkryli tajemnicę Michaela Jacksona! Już wiedzą jak tego dokonał

Natomiast już w 2013 roku Robson zażądał od spadkobierców Jacksona o kilkumilionowe odszkodowanie. Jednak sąd odrzucił pozew ze względu na przedawnienie.

BBC Radio 2 podjęło decyzje usunięcia Michaela Jacksona z listy odtwarzanych piosenek po dokumencie Channel 4 News.

Prezentacja każdego utworu muzycznego podejmowana jest na podstawie o jego zalety, a decyzje dotyczące tego, co gramy w różnych sieciach, zawsze są podejmowane z myślą o odbiorcach i kontekście

– tłumaczyła stacja w portalu NME.

Jermaine Jackson and Halima plan on safe travels Jermaine Jackson
Jermaine Jackson and Halima plan on safe travels Jermaine Jackson
Michael Jackson