Olivier Janiak (44 l.) udzielił wywiadu na bloga Anny Lewandowskiej, Baby by Ann do sekcji Wywiadówka. Katarzyna Burzyńska rozmawiała z nim na temat ojcostwa. On i jego żona Karolina Malinowska, mają trzech synów: Fryderyka, Christiana i Juliana.

Malinowska i Janiak pokazali dzieci w reklamie: Kasa, kasa…

Opisał ciężki poród Karoliny.

Fryderyk był ciążą zagrożoną. Malina przez miesiąc przed porodem leżała w szpitalu. To był trudny czas. Byłem posłańcem, gońcem, pielęgniarką, a czasem chłopcem do bicia (śmiech). Fryderyk był wcześniakiem, przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Naczytałem się w rodzicielskiej prasie, że – kiedy dostajesz dziecko po raz pierwszy na ręce – to jest ten moment, kiedy po prostu rozpływasz się, od razu kochasz, chcesz dziecku wszystko ofiarować. A ja? Byłem bezradny, nie wiedziałem, co robić, jak się zachować. Moja żona leżała z rozprutym brzuchem na haju po jakimś leku, a ja nie wiedziałem, czy mam syna trzymać na rękach, przytulać czy pozwolić mu spać… Czułem odpowiedzialność, że muszę wspierać swoją kobietę, a dziecku zapewnić to, co jest mu potrzebne.

Opowiedział o trudnych początkach bycia tatą.

Najważniejsze to zaufać intuicji, być otwartym. Teraz mogę się mądrować, bo jestem ojcem razy 3 (śmiech). Ale powiem Ci, że faktycznie już nie pamiętam paniki, nieprzespanych nocy, tego nasłuchiwania, czy dziecko oddycha… O tym całym hardcorze się zapomina. Po czasie nie wspominasz tego jako traumy, ale jako lekcję. Prawda jest taka, że te pierwsze parę miesięcy to był koszmar, chodziliśmy na rzęsach! Malina w kiepskim stanie i ten dźwięk laktatora, który opanował dom…To nie jest trudne tylko dla kobiety, dla drugiej strony również. To w ogóle jest rozwalenie pewnej relacji, bliskości, erotyki. Masz taki czas rozmemłania wszystkiego, bałaganu w domu. No nie może być inaczej. Ważne jest, żeby na tym etapie być razem, wspierać się.

Olivier Janiak zapytany o szczepienie dzieci [VIDEO]

Jak zmieniły się jego relacje z żoną?

Nic nie łączy bardziej niż dziecko. Pamiętam taki moment, jak jechaliśmy już z trójką dzieci i próbowaliśmy je uspokoić, na wszystkie możliwe sposoby, włączając w to śpiewanie piosenek. Po godzinie poprosiliśmy o chwilę ciszy, bo byliśmy wykończeni, ciszy jak na lekarstwo. Przeżyliśmy etap bezradności, rozgoryczenia i wreszcie nastąpiło katharsis, ale najgorsze było za nami, bo chłopcy zasnęli. Pamiętam, jak Malina chwyciła mnie za rękę i powiedziała: Wiesz, co jest najpiękniejsze? Że nie jestem w tym sama, że jesteś obok, że jesteśmy w tym razem. Bo my razem cieszymy się z tych fajnych momentów, których jest całe mnóstwo i razem jesteśmy w tych trudnych, bez względu na wszystko.

KAROLINA MALINOWSKA ROZJAŚNIŁA WŁOSY! ZOBACZCIE, JAK WYGLĄDA! (FOTO)

Oliwier dodaje, że raczej nie planują kolejnych dzieci.

Po trzech cesarkach to już jest problem. Poza tym ja też nie mogę oczekiwać od mojej żony, że ona cały czas będzie rodzić dzieci. Ona też ma prawo do własnego życia. Teraz po 9 latach zaczęła studia psychologiczne, wreszcie może zrobić coś dla siebie. My faceci, nawet jeśli bardzo staramy się być równoprawnymi rodzicami, to co by się nie działo, bez matki ani rusz. A jeśli macierzyństwo multiplikuje ci się razy 3? Zawsze będę wdzięczny Karolinie, że 7 lat swojego życia zawodowego, osobistego rozwoju poświęciła na to, żeby nasze dzieci miały najlepiej. Dziś jest taki moment, że chłopcy idą do szkoły, a ona może zacząć żyć choć odrobinę własnym życiem. Ma szansę i prawo mieć moment dla siebie, a matką nie przestanie być ani na chwilę.

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Olivier Janiak o trudach bycia ojcem: jest rozwalenie pewnej relacji, bliskości

Olivier Janiak o trudach bycia ojcem: jest rozwalenie pewnej relacji, bliskości

Olivier Janiak o trudach bycia ojcem: jest rozwalenie pewnej relacji, bliskości