Po szumie wokół Szymona Hołowni przyszedł czas na Radosława Sikorskiego. Nowy minister spraw zagranicznych pojawił się z wizytą w Waszyngtonie, gdzie wystąpił między innymi na Radzie Atlantyckiej.

Ryszard Petru w tajemnicy wziął ślub!

Radosław Sikorski: „Mój syn jest amerykańskim żołnierzem”

Radosława Sikorski podczas przemówienia pozwolił sobie na małą prywatę. Wyznał, że jeden z jego synów służy w amerykańskiej armii. Minister chciał powiedzieć, że to znaczy dla niego także dobro Ameryki jest ważne:

Chociaż jestem ministrem spraw zagranicznych Polski, moja żona, jak niektórzy z was wiedzą, jest Amerykanką. Natomiast większość z was może nie wiedzieć, że nasz syn jest amerykańskim żołnierzem – powiedział. – Moje serce i obowiązek zatem leżą przy Polsce. Ale moje interesy również związane są z tym, żeby Ameryka była krajem pełnym dobrobytu i pewnym siebie, by pozostała bardzo lojalna wobec swoich sojuszników – podkreślił.

Fot. Engelbrecht/AKPA

Dziennikarze dopytywali się o syna, ale Sikorski podkreślił, że to jedyne, co może powiedzieć:

Myślę, że to są szczegóły, których nie musicie państwo znać, za chwilę będę żałował, że to powiedziałem – wyznał. 

Radosław Sikorski i aktorka z „The Crown” byli parą! Jak brytyjska gwiazda wspomina go po latach?

Kim jest rodzina Radosława Sikorskiego?

Radosław Sikorski jest od lat związany z Anną Applebaum, dziennikarką, pisarką i laureatką nagrody Pulitzera. Kobieta ma polskie oraz amerykańskie obywatelstwo, dlatego syn polityka może służyć w amerykańskiej armii.

Para doczekała się dwóch synów: Aleksander przyszedł na świat w Londynie, a Tadeusz w Warszawie. Kiedyś w wywiadzie polityk zdradził, skąd wzięły się imiona jego dzieci:

Jego tata ma skłonności militarystyczne, więc skojarzenia z Aleksandrem Macedońskim też były nie bez znaczenia. Na drugie imię – po swoim pradziadku – ma Kazimierz. Natomiast Tadziu, warszawianin, otrzymał imię na cześć Kościuszki, ale także ze względu na skojarzenie z opowiadaniem Tomasza Manna „Śmierć w Wenecji” – opowiadał Radosław Sikorski w wywiadzie dla „Strefy zdekomunizowanej”.

Tadeusz Sikorski jest absolwentem Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Na stronie internetowej szkoły można znaleźć jego zdjęcie wykonane wiosną 2023 r.

Radosław Sikorski, Anne Applebaum, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Radosław Sikorski, Anne Applebaum, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Radosław Sikorski, SK:, , fot. Engelbrecht/AKPA

scena z: Peter Weir, Radosław Sikorski, SK:, , fot. Engelbrecht/AKPA

Radosław Sikorski, syn, SK:, , fot. Engelbrecht/AKPA

Radosław Sikorski, SK:, , fot. Engelbrecht/AKPA