Odkąd opozycja koalicyjna z Donaldem Tuskiem na czele przejęła władzę, o politykach stojących u boku nowego Premiera RP znowu jest głośno. Większość serwisów i dzienników przygląda się ich politycznym drogom. Niektórzy przypominają jednak również gorące newsy z ich życia prywatnego. Przykład? Radosław Sikorski i aktorka z serialu „The Crown” tworzyli kiedyś parę. Zaskoczeni?

Za expose sprzed laty Donald Tusk dostał reprymendę z domu. W tym roku posłuchał rad rodziny

Radosław Sikorski i Olivia Willimas byli kiedyś parą

Donald Tusk oficjalnie przedstawił dziś Radosława Sikorskiego jako ministra spraw zagranicznych w formowanym przez siebie rządzie. Przypomnijmy, że taką samą funkcję 60-latek pełnił już w latach 2007-2014. Później swoich sił próbował także w Europarlamencie. A jak wygląda jego życie prywatne?

Radosław Sikorski od 31 lat jest mężem polsko-amerykańskiej dziennikarki, Anne Applebaum. Zanim jednak para przysięgła sobie miłość aż do grobowej deski, polski polityk związał się z… brytyjską gwiazdą. Mowa o Olivii Williams, którą większość z nas może dziś kojarzyć z serialu „The Crown”. 55-latka wciela się w nim w postać królowej Camilli.

Kinga Rusin świętuje upadek PiS szampanem za kilka tysięcy!

Radosław i Olivia poznali się w drugiej połowie lat 80. W czasie, gdy polityk studiował w Pembroke College Uniwersytetu na Oksfordzie. I choć od lat nie tworzą już duetu, Brytyjka kilka lat temu ciepło się o nim wypowiadała.

Byłam naprawdę młoda. Miałam 17 lat. Radek był moją pierwszą, wielką miłością. Zdecydowanie. Wtedy myślałam: Nie chcę niczego więcej, tylko być z tobą wszędzie, gdziekolwiek byś nie pożeglował, gdzie byś się nie udał. Do tamtego momentu nigdy nie spotkałam mężczyzny, który witając się z kobietą, strzelał obcasami i szarmancko skłaniał głowę – przyznała w wywiadzie dla Vivy w 2013 roku.

A jak Sikorski wspomina dawną miłość? Okazuje się, że Minister Spraw Zagranicznych także miło wspomina ten związek.

Z Olivią byliśmy cztery lata. Potem ona zrobiła karierę w Hollywood. Grała u boku Costnera, Bruce’a Willisa i Micka Jaggera. Jest świetną aktorką. U nas chyba najbardziej zauważona w „Szóstym zmyśle” –  tak polski polityk wspominał dawną ukochaną w 2007 roku.

Tak Kasia Tusk świętuje wygraną ojca: „Dziś jest dobry dzień aby obejrzeć ten film”

Radosław Sikorski, Anne Applebaum, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA