Uśmiechnięty król Karol III i królowa Małżonka Camilla przybyli dziś do Opactwa Westminsterskiego, aby zostać koronowani podczas historycznej pierwszej koronacji od 70 lat. Tak para małżeńska wyglądała dzisiaj.

Oglądaj NA ŻYWO koronację króla Karola III

Dwugodzinne nabożeństwo, skrócone w porównaniu z nabożeństwem jego matki w 1953 roku, jest kluczowym momentem w historii rodziny królewskiej.

Ponad 100 milionów ludzi na całym świecie będzie oglądać historyczną, pierwszą od 70 lat koronację brytyjskiego monarchy – a około 2 miliony ludzi na ulicach Londynu będzie oglądać rozwój wydarzeń.

Król Karol III koronowany

Listę 2300 zaproszonych to ponoć lista najważniejszych nazwisk ze świata polityki, showbiznesu i zagranicznych członków rodzin królewskich. Na liście znalazło się również miejsce dla bliskiej rodziny i przyjaciół króla i jego żony.

Uśmiechnięty książę Harry przybył na koronację ojca

Prezydent Francji Emmanuel Macron przybył, aby okazać swoją „przyjaźń i szacunek” dla Wielkiej Brytanii, z amerykańskim piosenkarzem i autorem tekstów Lionelem Richie. W Londynie są również pary prezydenckie USA i Ukrainy. Dudowie też nie odpuścili sobie takiego widowiska.