To nie jest najlepszy czas dla króla Karola III. Kilka dni temu media informowały, że monarcha musiał poddać się planowej operacji. Chwilę później sieć obiegły doniesienia kamerdynera księżnej Diany. Według mężczyzny abdykacja najstarszego syna królowej Elżbiety II to tylko kwestia czasu. Sytuacja jednak uległa pogorszeniu…

Jak czuje się król Karol III? Camilla wyznała prawdę!

U króla Karola III zdiagnozowano nowotwór

5 lutego pojawiło się oświadczenie z Pałacu Buckingham. W poście czytamy, że Król Karol III choruje na nowotwór. W wydanym oświadczeniu nie sprecyzowano, o jaki rodzaj raka chodzi. Zaznaczono jednak, że nie ma to związku z powiększoną prostatą, z powodu której monarcha był przez kilka dni w szpitalu.

Król Karol III hospitalizowany! Pałac Buckingham wydał oświadczenie!

Jego Królewska Mość był leczony z powodu łagodnego powiększenia prostaty. To właśnie podczas tej interwencji odnotowano osobną kwestię budzącą niepokój, a następnie zdiagnozowano ją jako formę raka. Ten drugi stan zostanie teraz poddany odpowiedniemu leczeniu.

Jego Wysokość rozpoczął dzisiaj harmonogram regularnych zabiegów, podczas których lekarze doradzili mu odroczenie obowiązków publicznych. Przez ten okres, Jego Wysokość będzie nadal prowadził sprawy państwowe i oficjalne dokumenty, jak zwykle.

Jego Wysokość postanowił podzielić się swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom… – czytamy w oświadczeniu z Pałacu Buckingham