Pielęgnacja włosów jesienią

Jesień nie jest łatwą porą roku dla naszych włosów. Wilgoć, skoki temperatur, ogrzewane pomieszczenia – to wszystko może sprawić, że staną się suche i matowe. Oprócz tego są narażone na uszkodzenia mechaniczne pod grubymi czapkami i szalikami. Problemem jest także sezonowe wypadanie włosów. Co pomoże nam w ich pielęgnacji?

Intensywne odżywianie – jesienią często spędzamy wieczory pod kocem w towarzystwie książki i ciepłej herbaty. To doskonała okazja do tego, aby nałożyć na włosy olej np. kokosowy lub arganowy lub nawilżającą maskę bogatą w emolienty i potrzymać minimum pół godziny albo i dłużej. Możesz wypróbować również domowych sposobów np. maseczki z żółtka, oliwy i soku z cytryny.

Jakie płaszcze będą modne jesienią i zimą 2017/2018?

Zabezpieczanie końcówek – przed wyjściem z domu warto zabezpieczyć końcówki włosów, ponieważ są one narażone na łamanie i rozdwajanie. Można do tego użyć np. naszego ulubionego olejku, jedwabiu lub silikonowego serum.

Pielęgnacja od wewnątrz – musimy zadbać o nasze włosy także od wewnątrz. To, co jemy bardzo wpływa na ich wygląd. Nasza dieta musi być zrównoważona i bogata w witaminy. Jedzmy dużo owoców i warzyw. Pomogą nam też suplementy, cynk, witamina A, picie pokrzywy i skrzypu.

Oto NIEZAWODNE sposoby na piękne włosy!

Wypadanie włosów jesienią

Wypadające włosy na jesień to problem wielu kobiet. Jest to jednak proces zupełnie naturalny. Włosy wypadają jesienią na skutek tego, że w naszym organizmie spada estrogen, a wzrasta testosteron. W tym okresie może nam wypadać nawet do 150 włosów dziennie. Jeśli ten okres trwa 1-3 miesiące nie mamy co się martwić.

Wypadanie włosów na jesień można częściowo zahamować za pomocą wcierek np. z kozieradki lub wody brzozowej. Unikajmy również uszkodzeń mechanicznych – nie ciągnijmy włosów grzebieniem czy szczotką, nie pocierajmy ich mocno ręcznikiem, ograniczmy lokówkę, prostownicę i używajmy tylko chłodnego nawiewu suszarki.

Dzięki powyższym radom twoje włosy nie stracą dobrej kondycji nawet jesienią!

Oto NIEZAWODNE sposoby na piękne włosy!