Pamiętacie Conchitę Wurst, austriacką drag queen, która zyskała popularność na Eurowizji w 2014? Zwyciężyła i zapamiętaliśmy ją nie tylko przez jej przepiękny głos, ale przede wszystkim wygląd. Jej znakiem rozpoznawczym był mocny makijaż, długie włosy, wieczorowe suknie, a do tego… zarost.

Łukasz Jakóbiak mocno zaskoczył Conchitę Wurst (VIDEO)

Prawdziwe imię i nazwisko tej gwiazdy to Thomas Neuwirth. Wcześniej występował w talent show, jeszcze bez swojego kobiecego wizerunku.
Pod koniec lutego postanowił porzucić wizerunek Conchity, a tym samym przestał zakładać sukienki, zrezygnował z mocnego makijażu. W rozmowie z Welt am Sonntag powiedział:

Musiałem ją zabić. Mam przeczucie, że czas odkryć nową osobowość. Z brodatą kobietą od zwycięstwa w Eurowizji osiągnąłem w zasadzie wszystko. Nie potrzebuję jej więcej. Niedługo skończę 30 lat i stawiam sobie wiele pytań: Kim jestem? Dlaczego jestem i nadal tkwię w tym ciele?

Conchita Wurst bez brody i w blondzie (Instagram)

To, co można zauważyć to przede wszystkim zmiana stylu ubierania na bardziej męski. Thomas dalej pozostał jednak przy długich włosach i… doklejanych rzęsach.

Co myślicie o jego nowym wizerunku?