Paweł „Popek” Mikołajuw, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego internetu. Znany przede wszystkim jako członek „Gangu Albanii”, ale także jako zawodnik MMA.

OMG! Popek przeszedł metamorfozę – nie do poznania: „Polski George Clooney”

Popek przebywa w szpitalu psychiatrycznym

W ostatnich latach zrobiło się wyjątkowo cicho o Popku. Jednak kilka dni temu znów trafił na usta całej Polski, po tym, jak w sieci ukazał się filmik z raperem w roli głównej i dwoma owczarkami niemieckimi. Sprawa trafiła do prokuratury.

Sprawa zgodnie z właściwością zostanie przekazana Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów, która podejmie dalsze czynności w sprawie – przekazał SE prok. Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zachowanie artysty spotkało się z dużym potępieniem ze strony fanów, jak i ze środowiska sportowego. Głos zabrał m.in. Marcin „Różal” Różalski oraz trener Mirosław Okniński:

„Popek swoim zachowaniem pokazał, że jest kompletnym debilem. Debilem przez duże „d”. Dla niego nie ma tu miejsca. Powinien być odsunięty ze wszystkich wydarzeń sportów walki. To, co pokazał, to jest dno dna. Chyba gorzej nie można, choć pewnie wymyśliłby coś głupszego. Powinien być wykluczony ze społeczności MMA. Był kiepskim zawodnikiem, a tym zachowaniem przekreślił swoją osobę” – powiedział Okniński.

Popek u Krzysztofa Ibisza: Pomodliłem po swojemu do Boga i poprosiłem go, żeby..

Dziś na Instagramie Popka pojawiło się oświadczenie. Post zamieściła partnerka artysty, z którą ma dwójkę dzieci. Prosi o wstrzymanie się od wszelkich wyroków i skarżeń wobec Pawła, kiedy ten przebywa w szpitalu psychiatrycznym:

W związku z obecną w mediach społecznościowych falą rozlewającego się hejtu względem mego partnera i ocja naszych małoletnich dzieci Pawła Mikołajuw pseud, Popek, w czasie kiedy pozostaje on w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym walcząc z ciężką chorobą alkoholową i uzależnieniem od innych używek, apeluję i jednocześnie proszę o wstrzemięźliwość w ferowaniu wszelkich wyroków wobec jego osoby – zaczęła.

Według niej nagranie jest prywatne i powstało wiele lat temu, a teraz wykorzystane przez osoby im nieżyczliwe:Rozpowszechniony w internecie prywatny materiał filmowy nagrany wiele lat temu i udostępniony publicznie w sposób podstępny przez osoby bezsprzecznie nam nieżyczliwe i zarazem szukające dla siebie naszym kosztem taniej sensacji i wątpliwej popularności, stanowi dla Pawła potworny i niemal śmiertelny cios”. 

Jednakże, stając w obliczu niemającego precedensu w jego życiu nieobyczajnego zachowania z całą mocą podaję, iż poprzez wyrażone niezwłocznie przez niego przeprosiny wobec osób, które mogły stać się urażone taką postawą, nie ucieka on od konsekwencji swego zachowania i nie ma zamiaru tego robić w przyszłości, by umniejszyć swoją winę wobec tych wszystkich, którzy wierzą w autentyczność jego twórczości muzycznej i drogi sportowej – czytamy na końcu oświadczenia.

Popek, SK:, Wernisaż fotografii Roberta Wolańskiego do kalendarza ATM Grupa 2019, , fot. Podlewski/AKPA

: Popek, Mateusz Murański, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Popek

Paweł Mikołajuw Popek, córka, SK:, , fot. AKPA/AKPA