Patricia Kazadi od dłuższego czasu mierzy się z problemami zdrowotnymi – w jednym z wywiadów gwiazda przyznała, że cierpiała na zaburzenia odżywiania i doświadczyła bodyshamingu ze strony internautów. Jakiś czas później okazało się, że cierpi na choroby autoimmunologiczne, a w 2021 roku bardzo ciężko przeszła COVID-19. Niestety to nie koniec jej problemów.

Patrycja Kazadi ma poważne problemy ze zdrowiem!

Patricia Kazadi cierpi na endometriozę. Diagnozę otrzymała dopiero po latach

Choć Patricia Kazadi jest w polskim show-biznesie od wielu lat, dziś coraz rzadziej pojawia się w mediach i na ściankach. Okazuje się, że powodem jest choroba, której przez wiele lat lekarze nie potrafili u niej prawidłowo zdiagnozować. Jak przyznała w jednym z wywiadów, gwiazda zmaga się z endometriozą, jednak właściwą diagnozę usłyszała dopiero, gdy niewyobrażalny ból zaczął utrudniać jej funkcjonowanie:

Po zakończeniu programu wyjechałam do Nowego Jorku. Miałam tam pracować nad materiałem na płytę. Tu zaczęły się prawdziwe schody, bo ból był już codzienny, promieniujący do lędźwi, czasami do klatki piersiowej, do ramienia, a z czasem uniemożliwiał mi chodzenie. Mama kazała mi wrócić do Polski, dałam się jej namówić. Wróciłam i zaczęłam gruntowne badania – mówiła.

To właśnie po powrocie ze Stanów, Kazadi w końcu usłyszała prawidłową diagnozę – endometrioza głęboko naciekająca, IV stopnia. Jak przyznała w wywiadzie, po usłyszeniu diagnozy popłakała się z ulgi, ponieważ w końcu wiedziała co jej dolega. Jednocześnie przyznała, że przez wiele lat lekarze odsyłali ją z kwitkiem i nie dostrzegali problemu:

Lekarze mówili, że „taka moja uroda”. To hasło, które usłyszało wiele i nastolatek, i dojrzałych kobiet. A to nie jest prawda! To nie jest uroda. Miesiączka nie powinna tak bardzo boleć, że uniemożliwia normalne życie.

Kazadi retuszowała każde zdjęcie: „Byłam uzależniona”

Patricia Kazadi o macierzyństwie. Zamroziła swoje jajeczka

W wywiadzie dla „Twojego Imperium” Patricia Kazadi otworzyła sie również w temacie macierzyństwa, które w przypadku endometriozy może być bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe – dla tej choroby charakterystyczne są problemy z zajściem w ciążę czy poronienia. Z tego powodu gwiazda zdecydowała się zamrozić jajeczka:

Teraz, w związku z moją działalnością charytatywną, pracuję praktycznie 24 godziny na dobę. I w kwestii planowania rodziny w najbliższych planach mam tylko zamrożenie jajeczek. Endometrioza często idzie w parze z bezpłodnością lub z problemami z donoszeniem ciąży. A ponieważ nie wykluczam, że chciałabym kiedyś zostać mamą, chcę być na to przygotowana i mieć taką możliwość.

Jednocześnie podkreśliła, że na ten moment posiadanie dzieci nie zaprząta jej jeszcze głowy:

Nie wiem… Może… Jeśli pojawi się właściwy partner, na pewno nie będę uciekać w przeciwnym kierunku. Jednak na razie nie jest to mojej liście priorytetów. Nie wiem nawet, kiedy miałabym tworzyć związek.

Na koniec przyznała, że życie z endometriozą jest bardzo trudne, mimo właściwie postawionej diagnozy. Choroba od czasu do czasu nasila objawy do tego stopnia, że celebrytka ląduje w szpitalach:

Kiedy wydaje mi się, że jest już stabilnie, choroba atakuje ze zdwojoną siłą. Radość i poczucie ulgi zastępują niepewność i lęk. Niedawno znowu spędziłam w szpitalach kilka tygodni.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak życzyć zdrowia.

Patricia Kazadi o zaburzeniach odżywiania: „Potrafiłam najeść się tak, że potem chciało mi się wymiotować”

pasekkozak

 

Patricia Kazadi o swoich zdjęciach w BIKINI i endometriozie (WIDEO)

scena z: Patricia Kazadi, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Patricia Kazadi, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Patricia Kazadi, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

scena z: Patricia Kazadi, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Patricia Kazadi, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA