Tematem, który wciąż budzi dużo emocji jest in vitro. I choć wiele par w Polsce i na świecie musi skorzystać z tej procedury, jeśli pragnie zostać rodzicami, wciąż znajdują się w społeczeństwie osoby, które potępiają tę drogę leczenia niepłodności. Nic więc dziwnego, że wiele znanych kobiet nie tylko uświadamia innych, ale także opowiada o własnych doświadczeniach. Najgłośniej do tej pory wypowiadała się Małgorzata Rozenek-Majdan. Ostatnio jednak swoimi przeżyciami podzieliła się także Patrycja Sołtysik.

Rihanna, A$AP Rocky i ich dwójka dzieci opuszcza Aspen. Towarzyszy im sztab ludzi

Patrycja Sołtysik szczerze o in vitro

Patrycja Sołtysik jest żoną dziennikarza, Andrzeja Sołtysika. I mimo że parę dzieli duża różnica wieku, od blisko 9 lat tworzą zgrane małżeństwo. Owocem ich miłości jest Stanisław. Nie jest żadną tajemnicą, że chłopiec przyszedł na świat przy pomocy in vitro właśnie.

Czyje to dziecko? 3 ostatnie pytania, to prawdziwe wyzwanie!

Para nie raz mówiła w mediach, że marzy o dużej rodzinie. Niestety w ich przypadku walka o potomstwo nie należy do najłatwiejszych. Swoimi przeżyciami i „ubocznymi” skutkami procedury in vitro, 34-latka podzieliła się z obserwatorkami na Instagramie.

Noworocznie wrzuciłam kadr przedstawiający mój brzuch traktowany od wielu tygodni zastrzykami (przy stymulacji, przed transferem i po na podtrzymanie ciąży, a później znowu przed transferem…). Siniaki raz są raz ich nie ma. Tak naprawdę zupełnie nie zwracam na nie uwagi dopiero kiedy mam ubrać kostium dwuczęściowy zdaje sobie sprawę, że „leczenie jest widoczne”. Procedura in vitro to szereg psychicznych i fizycznych poświęceń ze strony kobiety. To nie jest łatwa droga i zdecydowanie nie jest ona dla każdego – napisała Patrycja.

Pod postem influencerki pojawiło się wiele słów wsparcia. Fani życzyli jej dużo siły i wytrwałości. Wiele osób zaznaczyło, że siła naprawdę jest kobietą. Jedna z obserwatorek napisała również, że dla niej „każda kobieta decydująca się na in vitro jest bohaterką”.

Natalia Kukulska pokazuje nowe zdjęcie z córką. Fanka: „Aż oczy bolą”

Andrzej Sołtysik, Patrycja Sołtysik, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Akpa