Piotr K. znany w mediach jako „najmłodszy polski milioner” został oskarżony. On i 10 innych osób w tym matka pozwanego zostali oskarżeni m.in. o oszustwo związane z doprowadzeniem ponad 180 tysięcy klientów w błąd co do właściwości i skuteczności sprzedawanych przez jego firmę produktów. Łącznie, 13 maja do prokuratury wpłynęło oskarżenie o 14 przestępstw. Grozi mu do 15 lat więzienia.

„Najmłodszy polski milioner” usłyszał kolejne zarzuty. Miał tym razem oszukać państwo

Piotr K. znany jako „najmłodszy polski milioner” oskarżony

Najpoważniejsze to oszustwo związane z doprowadzeniem ponad 180 tysięcy klientów w błąd co do właściwości i skuteczności sprzedawanych produktów, możliwości zwrotu produktów i odzyskania pieniędzy, wprowadzeniu w błąd co do danych adresowych firm i wskazywanie adresu, pod jaki należy złożyć reklamacje oraz wyłudzeniem od nich niemal 31 milionów złotych – powiedział prokurator Marcin Saduś cytowany przez TVN Warszawa. – W przypadku większości z produktów oskarżony przypisywał im właściwości produktu leczniczego, mimo że nie spełniały one wymogów określonych w prawie farmaceutycznym – dodał.

Na ten moment Piotr K. nie przyznaje się do winy, a zarzutów jest znacznie więcej. W pozwie został wezwany do odpowiedzialności także za wprowadzenie w błąd ponad 3,9 tys. klientów co do istnienia obowiązku zapłaty za „niezamówiony i nieodebrany od kuriera produkt, którzy na skutek otrzymania całkowicie niezasadnych ‚wezwań do zapłaty’ ponieśli łączną szkodę w wysokości niemal 725 tysięcy złotych”.

Kolejnym zarzutem są nadużycia związane z prowadzona przez niego infolinią. Jak czytamy na stronie TVN24.pl  prokurator stwierdził, że rozmowy telefoniczne, których koszt wynosił 7,69 zł za minutę połączenia, „były w sztuczny sposób przedłużane, mimo iż reklamacja z założenia nie była przyjmowana ani rozpoznawana”. W ten sposób – według ustaleń śledczych – prawie 4,5 tysiąca pokrzywdzonych poniosło szkodę liczoną na 350 tysięcy złotych.

Pozostałe zarzucane Piotrowi K. przestępstwa to wyłudzenia kwot kilkudziesięciu tysięcy złotych w 2013 roku od swoich znajomych, czyli w okresie, gdy oskarżony organizował swoją działalność, tzw. pranie brudnych pieniędzy (10,2 miliona złotych), fałszowanie dokumentów na potrzeby prowadzonego procederu, jak również podrabianie znaków towarowych – powiedział prokurator.

„Najmłodszy polski milioner” UNIEWINNIONY!

O całym procederze wg prokuratury wiedział wspólnik „najmłodszego milionera” oraz jego matka.

Pod koniec 2020 roku wobec obu oskarżonych Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa zarzucając im popełnienie przestępstw skarbowych. Prokurator z uwagi na ekonomikę postępowania sygnalizował już zasadność połączenia obu spraw przez sąd – przekazał. – Wśród jedenastu oskarżonych znalazła się matka Piotra K., a także jego współpracownicy oraz znajomi, którzy pomagali mu w prowadzeniu przestępczego procederu oraz pomagali uniknąć odpowiedzialności karnej – dodał prokurator.

Do tej pory przesłuchano już 675 świadków w tym pracowników Piotra K., którzy potwierdzają część stawianych mu zarzutów. Za tego rodzaju przestępczość grozi mu do 15 lat więzienia. Na ten moment Piotr K. nie przyznaje się do winy.

 

fot. Gałązka/AKPA

scena z: Piotr K., Jessica Mercedes, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA