Ma Twitterze Tomasza Lisa pojawiło się dziś oświadczenie, pod którym podpisał się zarówno dziennikarz, jak i jego była żona, Kinga Rusin. Byli małżonkowie połączyli siły, bo sprawa jest poważna. Jak pisze Lis, ich córka, Pola Lis, od kilku miesięcy jest nękana przez internetowego stalkera:

Nasza córka Pola jest od jakiegoś czasu w ohydny sposób szantażowana ujawnieniem do publicznej wiadomości spreparowanych, nieprawdziwych dokumentów i maili – pisze dziennikarz.

Sukces Igi Lis! Córka Kingi Rusin podpisała kontakt ze światową marką!

Z ich treści wynika, że celem jest zniszczenie reputacji nie tylko jej, ale całej naszej rodziny. Być może motywacją są względy polityczne. Szantażysta posuwa się do gróźb karalnych i niemoralnych żądań, zakłóca jej spokój, wpędza w psychozę strachu i uniemożliwia normalne funkcjonowanie – informuje Tomasz Lis.

Dalej Lis pisze o stalkerze:

Posługuje się nieprawdziwym IP i loguje z serwerów zarejestrowanych w różnych miejscach świata. Pomimo stosowanych przez niego taktyk nie spoczniemy, póki go nie znajdziemy i nie zostanie ukarany.

Lis tłumaczy, dlaczego zdecydował się z Kingą Rusin na ujawnienie tych informacji:

Zdecydowaliśmy się ujawnić ten fakt do publicznej wiadomości po wielu miesiącach bezskutecznego jak na razie śledztwa, gdyż szantażysta staje się coraz bardziej bezpardonowy i nie mamy pewności że nie wprowadzi swoich gróźb w życie. Spreparowanie w naszych czasach maili, zaświadczeń, dokumentów, listów nie jest najmniejszym problemem.

Cristiano Ronaldo zwyzywany przez… Tomasza Lisa!

Ostatnie słowa Lisa są skierowane do mediów:

Puszczanie nieprawdziwych informacji w obieg może bezpowrotnie zniszczyć komuś życie i doprowadzić do tragedii.

Zwracamy się z prośbą o niepublikowanie niesprawdzonych, nieprawdziwych informacji, o nie urzeczywistnianie nadziei szantażysty.

Pamiętajcie, że macie nie tylko odpowiedzialność za słowo, ale również za skutki, jakie wywołuje – zakończył Tomasz Lis

Pola Lis ma internetowego stalkera - Tomasz Lis wydał oświadczenie

Pola Lis ma internetowego stalkera - Tomasz Lis wydał oświadczenie

Pola Lis ma internetowego stalkera - Tomasz Lis wydał oświadczenie

Pola Lis ma internetowego stalkera - Tomasz Lis wydał oświadczenie