Słynna posiadłość „Neverland” należąca niegdyś do Michaela Jacksona została sprzedana. Nowym właścicielem został miliarder Ron Burkle. Jak informuje „Wall Street Journal” szczęśliwy nabywca zapłacił za nią 22 mln dolarów.

Producent Babyface zdradził, w jakiej aktorce podkochiwał się Michael Jackson

Neverland – posiadłość Michaela Jacksona

Legendarny piosenkarz kupił dom w 1987 roku za 19,5 mln dolarów. W 2008 roku właścicielem nieruchomości stała się spółka, której udziałowcem był Michael Jackson. Kwota transakcji opiewała na 35 mln dolarów. Nazwa posiadłości nawiązywała do Nibylandii, czyli magicznej krainy z opowieści o Piotrusiu Panu. Od pewnego czasu jest również kojarzona z tytułem głośnego filmu dokumentalnego „Leaving Neverland”, który opowiadał o pedofilii, której miał dopuszczać się w swojej posiadłości Michael Jackson. Z tego powodu dom nie mógł znaleźć nabywcy przez dziesięć lat. Obecnie funkcjonuje pod zmienioną nazwą Sycamore Valley Ranch.

Jackson ostatecznie wyprowadził się z domu w 2005 roku, kiedy został uniewinniony w procesie o molestowanie seksualne. Z kolei dwaj bohaterowie dokumentu „Leaving Neverlad” nigdy nie zeznawali przeciwko muzykowi, gdyż – jak twierdzili – czuli się zastraszeni. Spadkobiercy Jacksona zapowiedzieli pozew, w którym mają żądać 100 mln dolarów zadośćuczynienia za fałszywe oskarżenia.

9 lat temu zmarł Michael Jackson – co robią dziś jego dzieci? (ZDJĘCIA)

„Neverland” mieści się w Santa Barbara w Kalifornii. W latach świetności na olbrzymim obszarze mieściło się zoo, park rozrywki, sala kinowa oraz XIX-wieczny Dziki Zachód, a po całym terenie jeździła kolejka, której stacja znajdowała się przy słynnym zegarze kwiatowym.

Robert Lewandowski szaleje na TikToku: Ruchy jak Michael Jackson

Chcielibyście mieszkać w takim miejscu?

 

Michael Jackson, fot. Forum

Zegar kwiatowy w Neverland, fot. / Zuma Press / Forum

Neverland po śmierci Michaela Jacksona, fot. Phil Klein / Reuters / Forum

Neverland z lotu ptaka, fot. National Photo Group / NPG / Forum