Coraz więcej uwagi przykładamy do swego wyglądu. Nie wystarcza nam już to, co dała natura. Sięgamy po kosmetyki, które poprawią nasz wygląd, coraz częściej
decydujemy się także na niebo bardziej inwazyjne sposoby poprawy wizerunku.

Jednym z nich jest makijaż permanentny. Ma mnóstwo zwolenników, bo tuszuje niedoskonałości cery, koryguje nawet w pewien sposób rysy twarz – na przykład wielkość ust.

Czytaj: O szok! Zrobiła ten paskudny sylwestrowy makijaż i wygląda BOSKO! (VIDEO)

Jest trwały, utrzymuje się przez dość długi czas.

Wykonanie makijażu permanentnego przypomina nieco robienie tatuażu. Polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Mówiąc ściśle – pod skórę

wprowadza się obojętne metaboliczne, a więc nieszkodliwe dla naszego zdrowia granulki pigmentu. Głównie stosuje się go na okolice ust, brwi i oczu.

Makijaż permanentny ust – jakie kolory można wybrać?

Makijaż permanenty ust pozwala na powiększenie obrysu warg. Działa podobnie do konturówki, którą można optycznie powiększyć usta rysując kreskę nieco ponad
krawędzią warg. Taki sposób korekty kształtu i wielkości ust musimy jednak powtarzać podczas każdego makijażu. Ten permanentny nie zmywa się i utrzymuje się nawet 3 lata.

Klientki salonów kosmetycznych obawiają się, że obrys konturu ust będzie się odcinał od naturalnego koloru warg. Bez obaw – profesjonalna kosmetyczka dobierze kolor tak, by zlewał się doskonale z kolorem naszych ust i nie raził sztucznością.

Kosmetyczki, które specjalizują się w nakładaniu makijażu trwałego, linergistki, są świetnie przygotowane, by służyć poradą podczas dobierania koloru konturu. Jeśli chcesz, by twoje usta po zabiegu wyglądały na większe i bardziej wyraziste, ale nie masz ochoty na zmianę ich koloru, zaproponują ci zgaszony róż, który zostanie zaaplikowany nieco ponad zewnętrzną linią warg.

Taki makijaż nie odcina się od naszych ust. Efekt wygląda na naturalny i utrzymuje się nawet do 3 lat. Trzeba jednak pamiętać, że po pierwszym, w miarę delikatnym zabiegu, należy powtórzyć całą procedurę, by wyeliminować niedoskonałości i odrobinę wzmocnić efekt. W późniejszym czasie warto odwiedzać gabinet kosmetyczki raz w roku. Jeśli tego nie zrobimy, makijaż permanentny zacznie blaknąć, a po 3-4 latach będzie już wyglądał mało estetycznie.

Makijaż permanentny ust – kontur z cieniowaniem

Panie, które mają bardzo blade usta, mogą zażyczyć sobie zastosowania nieco mocniejszego, ożywiającego twarz koloru. Wtedy jednak w parze z „obrysowaniem” konturu pójdzie konieczność wypełnienia pigmentem całej powierzchni czerwieni wargowej. W przeciwnym razie kontur za bardzo odcinałby się od bladych ust, co dawałoby słaby, nieestetyczny efekt.

Kontur połączony z cieniowaniem czerwieni wargowej daje efekt nałożenia na usta lekkiego błyszczyka. Wargi mają cieplejszy odcień, wyglądają na bardzie soczyste.

Zobacz: Jak perfekcyjnie pomalować usta szminką

Zabieg konturowania połączonego z cieniowaniem jest dedykowany również tym osobom, które narzekają na symetryczne wargi. Kiedy górna warga jest mniejsza od dolnej, można w ten sposób optycznie powiększyć tę górną, a dolną nieco zmniejszyć. Trzeba po prostu narysować kontur bardziej w głębi ust, nie zaś poza nimi.

Eksperci radzą, by pigmentację taką stosowały osoby, u których powracająca opryszczka rozjaśniła czerwień wargową. Jasne blizny można doskonale zatuszować właśnie za pomocą makijażu permanentnego.

Zabieg konturowania z cieniowaniem pozwala na korektę kształtu ust. Można na przykład podnieść zewnętrzne kąciki ust, które opadają w dojrzałym wieku.

Makijaż permanentny ust 3d

Ponieważ zabiegi mikropigmentacji są coraz bardziej doskonałe, w salonach pojawia się nowa oferta – makijaż permanentny ust 3D. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii końcowy efekt pracy specjalisty jest widziany jako trójwymiarowy. Ta metoda jest stosowana również przy poprawianiu brwi, robieniu kreski nad rzęsami, a także konturowaniu ust.

Podczas zabiegu 3 D stosowana jest technika światłocienia. Usta wydają się większe, nabierają idealnego kształtu. Mają też mocniejszy kolor.

Czytaj: JAK WYGLĄDAĆ DOBRZE BEZ MAKIJAŻU? 7 TRICKÓW!

Zabieg może obejmować konturowani, konturowanie z cieniowaniem, a także wypełnianie całych ust.

Powiększanie ust makijażem permanentnym - dobry sposób na ładniejsze usta