Magazyn Forbes zrobił wywiad z 30-letnim Robertem Grynem, właścicielem najszybciej rozwijającego się start-upu w Polsce.

Zobacz też: Sportowcy na topie listy najlepiej opłacanych gwiazd reklamy

Czasopismo wyceniło biznesmena na 710 mln zł ($ 174 mln USD) umieszczając go na 57. pozycji w całym rankingu.

Gryn jest właścicielem firmy Codewise odpowiedzialnej za tworzenie specjalistycznych rozwiązań w sferze marketingu internetowego.

Co więcej, jak informuje Forbes:

[…] Według firmy Deloitte jest to trzecie najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwo technologiczne w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). W ciągu trzech lat (2012–2015) jej przychód wzrósł z miliona do 132 mln złotych, czyli o ponad 13 tys. procent, a zysk netto sięgnął prawie 30 mln złotych.

Sam Gryn twierdzi, że:

Chcę, żeby moja historia i przygoda służyła jako dowód dla wszystkich, szczególnie młodych przedsiębiorców, że da się zbudować firmę od zera na skalę światową w naszym kraju. Jest tyle talentu w Polsce, trzeba tylko wierzyć.

Zobacz też: 100 najbardziej wpływowych celebrytów

Sukces Gryna nie wziął się z nikąd. Jak informuje Forbes, ojciec młodego milionera – Jerzy – już w latach 90. tworzył polski oddział Ericssona. Ponadto:

[…] Robert urodził się w Oksfordzie, ale w wieku kilku lat – po upadku komunizmu – przeniósł się do Warszawy. Rodzice wysłali go do znanej Szkoły Amerykańskiej w podwarszawskim Konstancinie, jednej z najdroższych szkół prywatnych w Polsce.

Co więcej, studiował na elitarnym uniwersytecie w St Andrews oraz na University of Surrey w Wielkiej Brytanii.

Czy według Was jego sukces może być motywacją dla innych młodych biznesmenów?