Nie doszliśmy jeszcze do siebie po kontrowersyjnych zeznaniach i oświadczeniach w sprawie, która toczyła się pomiędzy Amber Heard a Johnym Deepem a wszystko wskazuje na to, że czeka nas „powtórka z rozrywki”.

Heard wnosi o unieważnienie procesu

Jak donosi portal Deadline na skutek pomyłki w weryfikacji ławy przysięgłych możemy się spodziewać powtórzenia przewodu sądowego.

Amber Heard znów atakuje! Przedstawiła 43-stronicowy dokument i domaga się UCHYLENIA WYROKU

W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej instytucja władzy sądowniczej, w skład której wchodzą zwykli obywatele, a nie sędziowie zawodowi daje poczucie, że przeciętny mieszkaniec ma wpływ na wymiar sprawiedliwości.

Karolina Malinowska o procesie Johnny Depp i Amber Heard (WIDEO)

Tym razem jednak doszło prawdopobnie do błędu przy weryfikacji jednego z członków rady co w konsekwencji może doprowadzić do powtórzenia całego procesu.

Do kuriozalnej sytuacji doszło na skutek wysłania wezwania do ławy przysięgłych pewnego mieszkańca Wirginii, wezwanie do uczestnictwa w procesie jest obowiązkowe, jednak najwyraźniej ktoś wziął swój obywatelski obowiązek zbyt poważnie gdyż z wnioskiem złożonym wydaje się, że pod tym samym adresem mieszkały dwie osoby o tym samym nazwisku. Jedna z nich to osoba w wieku 77 lat, a druga to osoba w wieku 52 lat. Ten pierwszy został wezwany, ale najwyraźniej pojawił się ten drugi.

Amber Heard pierwszy raz od zakończenia procesu. Wysiada z prywatnego odrzutowca

Elaine Bredehoeft, adwokat Amber wystosowała oświadczenie o poniższej treści:

„Moja klientka miała prawo polegać na podstawowej ochronie, zgodnie z Kodeksem Wirginii, że przysięgłymi w tym procesie będą osoby, które faktycznie zostały wezwane do pełnienia obowiązków ławy przysięgłych. W tym przypadku wydaje się, że juror nr 15 nie był w rzeczywistości tą samą osobą, która została wybrana do ławy przysięgłych” – czytamy. W związku z tym należyty proces Hearda został naruszony. W tych okolicznościach należy ogłosić unieważnienie procesu i zarządzić nowy proces”.

Najwyraźniej Amber i jej prawniczka imają się wszelkich sposobów aby nie poddać się wyrokowi. Jak myślicie, dojdzie do unieważnienia procesu?

 

 

 

 

Manchester, UNITED KINGDOM – The American Actor Johnny Depp and Jeff Beck seen leaving their Manchester Hotel signing autographs and posing for selfies with fans.
Credit line: FARRELL / BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Actor Amber Heard testifies near Actor Johnny Depp during the Depp vs Heard defamation trial at the Fairfax County Circuit Credit line: POOL / Reuters / Forum

Actor Johnny Depp and his attorney Camille Vasquez look on during Depp’s defamation case against ex-wife, actor Amber Heard at Fairfax  Credit line: POOL / Reuters / Forum

Actor Amber Heard and her Attorney, Elaine Bredehof, lno, Credit line: POOL / Reuters / Forum