Mariusz Pudzianowski (39 l.) został uniewinniony od zarzutu podżegania do nienawiści na tle narodowościowym. Byłemu mistrzowi świata w zawodach strongmanów, a obecnie zawodnikowi MMA i właścicielowi firmy transportowej, groziło aż 2 lata więzienia.

Wszystko zaczęło się od jego wypowiedzi na temat nielegalnych imigrantów oraz problemów jakie sprawiają jego firmie transportowej. Pozew został złożony przez Joannę Grabarczyk z fundacji HejtStop, która stwierdziła, że jego komentarze uderzają „w dobro uchodźców”.

Zobacz więcej: Pudzian o imigrantach: We własnym domu to ja ustalam reguły

Pudzianowski o nielegalnych imigrantach

Przypomnijmy. Mariusz Pudzianowski na swoim fanpage oraz podczas wywiadów, bardzo negatywnie komentował zachowanie nielegalnych imigrantów we francuskim porcie Calais. Młodzi mężczyźni kradli, zachowywali się bardzo agresywnie, a nawet dopuszczali się do bójek z kierowcami tirów.

Sportowiec zapowiedział, że „będzie ich teraz witał kijem bejsbolowym”, ponieważ nie życzy sobie kolejnych ataków ze strony „uchodźców”. Tym bardziej, że straty finansowe związane z tymi incydentami, zaczęły być liczone w tysiącach złotych.

Pudzianowski powiedział również, że największą kpiną jest to, że francuska policja rozkłada ręce na ten problem, pozwalając grupom młodych mężczyzn, aby swobodnie rabowali ciężarówki. Sportowiec zasugerował, że to wina poprawności politycznej, która zakazuje głośno mówić o tym problemie.

Prokuratura nie dopatrzyła się w jego wypowiedziach znamion przestępstwa, stąd pozew został odrzucony, a sportowiec został oczyszczony z wszelkich zarzutów.

Popularny Pudzian powiedział na zakończenie sprawy:

Nic złego nie zrobiłem, dlatego decyzja prokuratury nie była dla mnie zaskoczeniem. Dziwi mnie tylko, że część mediów, która tak chętnie obrzucała mnie błotem, w tym momencie milczy.

Czy uważacie, że Pudzianowski ma rację w sprawie nielegalnych imigrantów? Czy zgadzacie się z werdyktem prokuratury?

Pudzianowski uniewinniony!

Pudzianowski uniewinniony!

Pudzianowski uniewinniony!