Donald Trump w niedzielę odniósł się do strzelaniny w Teksasie na swoim Twitterze. Stwierdził, że zamach był aktem tchórzostwa: „Dzisiejsza strzelanina w El Paso w Teksasie była nie tylko tragiczna, ale była aktem tchórzostwa. Nie ma powodów i wymówek, które kiedykolwiek usprawiedliwią zabijanie niewinnych ludzi”. 

Rihanna krytykuje Trumpa

Do słów prezydenta Stanów zjednoczonych odniosła się Rihanna, która jest znana na całym świecie i ma moc przekonywania. Nie trzeba było długo czekać na rozgłoś i reakcje ludzi.

W twoim kraju w ostatnim czasie miały miejsce dwa ataki terrorystyczne, w wyniku których zginęło prawie 30 niewinnych ludzi. Stało się to zaledwie kilka dni po kolejnym ataku terrorystycznym w Kalifornii, gdzie terrorysta mógł LEGALNIE kupić karabin (AK-47) w Vegas, a następnie pojechać z nim na festiwal żywności, gdzie pozbawił życia sześć osób, w tym niemowlę – pisze Rihanna na Instagramie.

Rihanna: Prawie upuściłam telefon! Gwiazda znalazła swoją małą SOBOWTÓRKĘ

Natomiast Amerykanów najbardziej poruszyło to zdanie, które wbija w fotel:Wyobraź sobie świat, w którym łatwiej jest zdobyć AK-47 niż WIZĘ! Wyobraź sobie świat, w którym buduje się mur, aby zatrzymać terrorystów W AMERYCE!”

Składam modlitwy i najgłębsze kondolencje dla rodzin i bliskich wszystkich ofiar z Teksasu, Kalifornii i Ohio! Tak mi przykro z powodu Waszej straty! Nikt nie zasługuje na taką śmierć! NIKT! – podsumowała wokalistka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Um… Donald, you spelt “terrorism” wrong! Your country had 2 terrorist attacks back to back, hours apart leaving almost 30 innocent people dead. This, just days after yet another terrorist attack in California, where a terrorist was able to LEGALLY purchase an assault rifle (AK-47) in Vegas, then drive hours to a food festival in Cali leaving 6 more people dead including a young infant baby boy! Imagine a world where it’s easier to get an AK-47 than a VISA! Imagine a world where they build a wall to keep terrorists IN AMERICA!!! My prayers and deepest condolences to the families and loved ones of all the victims and the communities affected and traumatized, from Texas, California, and Ohio! I’m so sorry for your loss! Nobody deserves to die like this! NOBODY!

Post udostępniony przez badgalriri (@badgalriri)

Słowa Trumpa skomentowała też Cardi B:

Co zamierzasz zrobić, aby kontrolować niektórych ze swoich RASISTOWSKICH ZWOLENNIKÓW? – pyta Cardi B.

Strzelanina w Teksasie

W sobotę doszło do strzelaniny w El Paso w Teksasie. 21-letni biały mężczyzna wszedł do Walmartu i z bronią palną zaczął strzelać do klientów. Zabił 20 osób, a 26 zranił. Sprawcą okazała się Patrick Crusius.

Forum, Backgrid USA

Rihanna przyleciała do rodzinnego miasta – Barbados. W piękny sposób upamiętniła Dzień Niepodległości