Ostatnio wyjątkowo głośno zrobiło się o Robercie Czerwiku za sprawą ślubu Angeliki „Andziaks” Zając. To właśnie jego wybrała, aby zaprojektował jej najważniejszą kreację w życiu, czyli suknię ślubną.

Koszt wesela Andziaks i Luki zwala z nóg. Internauci twierdzą, że zostali naciągnięci

Robert Czerwik – projektant gwiazd

Natomiast nie powinno to nikogo dziwić, Robert Czerwik bowiem jest znanym projektantem wśród gwiazd, zaufały mu takie persony, jak Joanna Krupa, Maja Hyży, Joanna Racewicz, Małgorzata Rozenek, czy Blanka Lipińska. Poza tym jego projekty można było oglądać na tygodniu mody w Mediolanie i Rzymie.

Kozaczek: Jak wyglądała Twoja droga do kariery projektanta?

Robert Czerwik: Od dziecka wiedziałem, że będę artystą, po latach zrozumiałem, że moda to mój kierunek…To bardzo trudny temat z tego względu, że pochodzę z bardzo przeciętnej rodziny… gdzie takie pomysły były totalnie nierealne do zrealizowania… od razu po maturze spakowałem walizkę, wsiadłem do pociągu i zacząłem swoją przygodę w stolicy, mając niespełna 400 zł w portfelu… 17 lat później zaczynam dostrzegać realne efekty mojej pracy. Choć bywało bardzo ciężko, chcę być najlepszym przykładem dla młodzieży, bez przysłowiowych pleców również można coś osiągnąć.

W Polsce chyba ciężko jest się utrzymać z tego zawodu?

Mam wrażenie, że w Polsce ogólnie trudno się utrzymać, bez względu, czy masz warsztat samochodowy, czy atelier sukien… Państwo pozostawia przedsiębiorców samych sobie lub przeszkadza im w rozwoju… wymyślając nowe podatki od wszystkiego…

Jakie są ciemne strony zawodu projektanta?

Środowisko modowe jest bardzo trudne…Dużo się gada, a mało pracuje. Ja stawiam na efekty, a nie dmuchanie balonika… nigdy nie byłem zależny od świata mody, rozwijam się dzięki moim klientom oraz przychylnym ludziom. Trzeba wyznaczać wyraźnie granice…Mi osobiście przeszkadza kumoterstwo branży, nie biorą Cię ze względu na dobrą robotę, a ze względu na koneksje lub korzyści, od lat robie swoje, ale czy jest łatwo? Nie.

Edyta Górniak RZUCIŁA PRACĘ z powodu Justyny Steczkowskiej!

Jak zacząłeś współpracować z gwiazdami? Same do Ciebie zapukały, czy próbowałeś jakość zaistnieć w tym świecie?

Oczywiście, że próbowałem, to było moje największe marzenie – współpraca z gwiazdami. Drobnymi kroczkami wszystko się udało… wiesz jakie to wspaniałe uczucie, kiedy jesteś dzieciakiem z prostego domu, z wypiekami na twarzy oglądasz Edytę Górniak w TV.

A kilka lat później siedzi na sofie w twojej pracowni i szyjesz jej suknię na festiwal w Opolu… piękne wspomnienia…

Twoją pierwszą klientką była Ewa Gawryluk. Jak wspominasz tę współpracę?

Ewa Gawryluk i Grażyna Wolszczak, to moje pierwsze klientki wspierają mnie do dziś… jestem wdzięczny że mi zaufały wiele lat temu.

Z kim Ci się najlepiej pracowało? Możesz kogoś wyróżnić? 

Na pewno wyróżnię Edytę Górniak, ale dlatego, że wszyscy mnie ostrzegali przed współpracą,… a okazało się, że jest niezwykle ciepłą inspirującą artystką.

Poza tym uwielbiam Kasię Stankiewicz, Natalię Kukulską, no i Róisín Murphy – światowa gwiazda bez zadęcia, normalna.

Jak to się stało, że to właśnie Ciebie wybrała Andziaks? 

Mamy wspólnych znajomych, Kasię – wedding planerkę i Olę Nowak. Po pierwszych kilku minutach wiedzieliśmy, że nadajemy na tych samych falach, Andziaks jest super dziewczyną.

Andziaks i Luka są już po ślubie! Takiej SUKNI jeszcze nie widzieliście (ZDJĘCIA)

Jak wyglądała Wasza współpraca? Były jakieś spięcia podczas pracy nad kreacjami?

Totalnie się zrozumieliśmy, jestem projektantem, który słucha klientek przy sukniach ślubnych, biorę sobie ich zdanie jako priorytet. Pomagam im w realizacji odzieżowego marzenia… artystycznie dokazuje, tworząc modę na wybieg.

Po czasie uważasz, że wszystko wyszło, jak należy przy kreacjach dla Angeliki, czy coś byś zmienił?

Totalna realizacja projektów w 100%, a odbiór mediów utwierdził mnie w przekonaniu, że było warto. Spędziłem wiele godzin przy tej realizacji. Radość w oczach Angeliki bezcenna.

IG: andziaks

Jak podchodzisz do biznesów odzieżowych gwiazd? Jak np. LeCollet Mai Bohosiewicz, czy Mr.Drama Małgorzaty Rozenek. Jako środowisko modowe, czujecie dużą konkurencję?

Każdy robi swoje, jeśli rynek tego oczekuje proszę bardzo, wszystko jest dla ludzi. Poświęciłem parę dobrych lat na edukację artystyczną i jestem szczęśliwy, że mam swoich odbiorców, potrafię rysować, malować, rzeźbić, warsztat wykorzystuje w swojej pracy.

Tonąca w KARTONACH Małgorzata Rozenek melduje się fanom z NOWEGO DOMU!

Jakie są przed Tobą jeszcze kolejne cele i niespełnione marzenia?

Marzę o swojej przestrzeni w mediach, kocham pracę z kobietami i myślę, że mogę udowodnić, że jestem projektantem wszystkich kobiet, nie tylko gwiazd. Totalnie nie mam problemu z usłużnością mojego zawodu.

Może chciałbym edukować w przyszłości, własna szkoła artystyczna… czas pokaże… na pewno własny program, rozmowy o życiu i modzie, jak co dzień w mojej pracowni.

Trzymamy kciuki za kolejne cele!

Masz jakieś informacje, zdjęcia, czy nagrania i chcesz się z nami podzielić? Wyślij nam na adres . ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ!

Robert Czerwik Fot. Podlewski/AKPA

Maja Hyży, Robert Czerwik Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Anna Wendzikowska Fot. Kurnikowski/AKPA