Na początku września 2021 roku cały świat żył historią zaginionej Amerykanki Gabby Petito. 22-latka udała się w podróż kamperem wraz ze swoim narzeczonym Brianem Laundrie i aktywnie dokumentowała wspólną wyprawę w mediach społecznościowych. Jakiś czas później mężczyzna wrócił z wycieczki sam, a ślad po influencerce zaginął.

Krótko po powrocie do domu rodzinnego Laundrie rozpłynął się w powietrzu, a rodzina Gabby zgłosiła jej zaginięcie dopiero 10 dni później. Jej ciało zostało odnalezione 19 września w lesie Briger-Teton w stanie Wyoming. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta została uduszona trzy tygodnie wcześniej.

FBI potwierdziło: znalezione ludzkie szczątki należą do chłopaka Gabby Petito

Z kolei 20 października odnaleziono ciało jej narzeczonego, który po zamordowaniu Gabby popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę. Przy jego ciele odnaleziono rzeczy osobiste, w tym notatnik z listem pożegnalnym, który ujawniono w czerwcu 2022 roku. W liście Brian opisywał, że podczas ich podróży Petito została ciężko ranna, a on chcąc zaoszczędzić jej dalszego bólu próbował jej pomóc i ostatecznie zdecydował, by zakończyć jej cierpienie:

(…) Była w skrajnym bólu. Zakończyłem jej życie, myślałem, że to było miłosierne, że tego chciała, ale teraz widzę wszystkie błędy, które popełniłem. Spanikowałem. Byłem w szoku. Ale od momentu, w którym podjąłem decyzję, zabrałem jej ból, wiedziałem, że nie mogę żyć bez niej. Zabiłem się nad tym potokiem w nadziei, że zwierzęta mogą mnie rozerwać na strzępy. Może to uszczęśliwi kogoś z jej rodziny. Proszę, pozbierajcie wszystkie moje rzeczy. Gabby nie znosiła ludzi, którzy śmiecili.

Jego wyjaśnienia nie do końca pokrywały się jednak z relacjami świadków, którzy jeszcze przed zabójstwem byli świadkami ich kłótni w restauracji oraz nagrania z policyjnych kamer, gdy Petito i Laundrie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Na filmie wyraźnie roztrzęsiona i zapłakana Petito nosiła na ciele ślady fizycznych obrażeń po kłótni z partnerem. Było to ostatnie nagranie, na którym uchwycono żywą Petito.

Powstał dokument o zabójstwie Gabby Petito! Rodzice zdradzają nieznane dotąd szczegóły

Rodziny Gabby Petito i Briana Laundrie doszły do porozumienia

Teraz jak podaje CNN, doszło do ugody między rodziną Gabby i Briana. Wcześniej w mediach pojawiła się informacja, że rodzice mężczyzny wiedzieli o popełnionej przez niego zbrodni i starali się mu pomóc opóźnić śledztwo i pościg. W środę doszło do mediacji między Joem Petito, Nicole Schmidt oraz Chrisem i Robertą Laundrie. Informację potwierdził prawnik rodziny Laundrie w oświadczeniu dla Fox News i innych mediów:

Christopher i Roberta Laundrie i ja uczestniczyliśmy w mediacji z rodziną Petito, a pozew cywilny został już rozwiązany. Warunki rezolucji są poufne i nie możemy się doczekać, aby zostawić tę sprawę za sobą – czytamy w oświadczeniu.

Rodzina Petito wydała również własne oświadczenie za pośrednictwem swojego prawnika dla WFLA-TV, wyrażając, że „wszystkie strony niechętnie zgodziły się na ugodę, aby uniknąć dalszych kosztów prawnych i przedłużającego się konfliktu osobistego”.

Mamy nadzieję, że zamkniemy ten rozdział naszego życia, abyśmy mogli iść dalej i nadal szanować dziedzictwo naszej pięknej córki, Gabby – napisano w oświadczeniu.

Ugoda jest odpowiedzią na pozew o cierpienie emocjonalne, które rodzice Petito złożyli przeciwko rodzicom Laundrie. Twierdzili, że rodzina Briana wiedziała zarówno o śmierci Gabby jak i lokalizacji jej ciała i celowo opóźniała zgłoszenie jej zaginięcia.

Odbył się pogrzeb Gabby Petito. Najbliżsi chcą upamiętnić ją w wyjątkowy sposób

pasekkozak

IG: gabspetito

IG: gabspetito

IG: gabspetito

IG: gabspetito

IG: gabspetito