Maffashion szczególnie mocno zaangażowana jest w sytuację na Ukrainie. Gwiazda nie tylko monitoruje w sieci kolejne zbiórki i istotne informacje, ale również prężnie działa w praktyce – razem z grupą znajomych „zajęła” warszawski Pałac Kultury i Nauki, gdzie udzielają pomocy osobom przyjeżdżającym z objętej wojną Ukrainy. Tam rozdysponowują ubrania, kosmetyki i jedzenie ze zbiórek oraz pomagają uchodźcom znaleźć mieszkania.

Maffashion jest WŚCIEKŁA na Rafała Trzaskowskiego!

Maffashion wściekła na Rafała Trzaskowskiego

Maffashion rozgoryczona przekazała obserwatorom na Instagramie, że nie mają żadnej pomocy ze strony Prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Wyznała, że zawiodła się jego postawą, ponieważ według niej część „chwały” postanowił zagarnąć dla siebie:

@trzaskowskirafal pozuje do zdjęć na centralnym, a nie ma NIC wspólnego z naszą zbiórką. Miasto nawaliło jeżeli chodzi o pomoc w pkin wiec wojewoda nam przekazał ten punkt wczoraj do opieki, nasi ludzie ogarnęli to 10/10. Trzaskowski przyszedł, przeszedł obok mnie i nawet nie podziękował za pomoc – napisała Julia na Instastories.

Maffashion jest WŚCIEKŁA na Rafała Trzaskowskiego!

fot. Instagram: maffashion_official

Rafał Trzaskowski na razie nie odpowiedział osobiście na zarzuty Julii Kuczyńskiej. Natomiast „Plejada” skontaktowała się z biurem prasowym prezydenta Warszawy. Rzecznik prasowy, Monika Beuth-Lutyk tłumaczy, że miasto poprosiło o pomoc Urząd Wojewódzki, stąd takie zachowanie stołecznego ratusza:

Działamy od pierwszych godzin kryzysu, czyli od wczesnych godzin w ubiegły czwartek. Nie jesteśmy w stanie utworzyć kolejnych punktów, dlatego zwróciliśmy się do wojewody z prośbą o włączenie się do pomocy uchodźcom na terenie Warszawy. Urząd Wojewódzki przejął od nas punkt w Pałacu Kultury i Nauki, utworzył – chyba wczoraj – punkt na Dworcu Centralnym, który jest bardzo potrzebny – tłumaczy Monika Beuth-Lutyk.

Maffashion przyznaje, że jej brzuch już nie wygląda tak, jak przed ciążą (ZDJĘCIA)

Podkreśla, że „stołeczny ratusz ma pod opieką ok. 1,3 tys. osób w miejscach noclegowych, pracuje z nimi ok. 1 tys. wolontariuszy, a prezydent w każdej publicznej wypowiedzi dziękuje wolontariuszom i wszystkim ludziom, którzy w różnej formie włączają się w tę wielką akcję pomocy”.

Każdy robi co może, pracujemy non stop, szkoda, że niektórym się wydaje, że oni właśnie pracują najciężej, a poza tym nikt nic nie robi i nawet im specjalnie nie podziękuje – Ukraińcy dziękują, to chyba jest najcenniejsze, że pomagamy, ratujemy ludzi w sytuacji tragicznej. Na tym warto się skupić, jeśli szczerze chce się ktoś zaangażować w pomoc, zamiast oglądać się na innych – przekazał „Plejadzie” rzecznik Rafała Trzaskowskiego.

Maffashion jest WŚCIEKŁA na Rafała Trzaskowskiego!

fot. Instagram: trzaskowskirafal

Maffashion jest WŚCIEKŁA na Rafała Trzaskowskiego!

fot. Instagram: trzaskowskirafal

Maffashion, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA