\”Taka Lesz to szkodliwe społecznie zjawisko – jest przykładem na to, że wszystko można kupić – gazety, radia, opinie.\”

***

Sara May, znana z niewyparzonego języka, wzięła ostatnio na warsztat młode wokalistki. Na swoim blogu oceniła Sylwię Grzeszczak, Honey, Natalię Lesz, Ramonę Rey i w paru słowach mniej młodą, ale zawsze – Dodę.

O Sylwii Grzeszczak May pisze:

Ona nie ma najważniejszego – stylu. Sylwia jest drugą Gosią Andrzejewicz, tyle że troszeczkę starszą i ciut mądrzejszą. Sepleni, ma problemy z intonacją i ubogi wachlarz technik wykonawczych.. Stosuje podobne formy wyrazu jak Patrycja Markowska czyli dużo chce, a mało może. Emocje rozsadzają ją od wewnątrz, ale kompletnie nie potrafi ich opanować, ujarzmić i uformować… bałaganiarstwo, przypadkowość i duszenie dźwięków.

Największym błotem ochlapała May Natalię Lesz, która właśnie zaczęła promocję swojego albumu.

Oj, dostało się Natce!

Singiel That girl profesjonalnie zrobiony nie pozostawia wątpliwości, że to pieniądze śpiewają, a nie Natalia. Słychać, że pracowano nad każdym dźwiękiem, nad każdą nutą, nad każdą sylabą. Dłubanina i szczegółowe poprawianie doprowadziły do tego, że nie słychać, że Lesz nie potrafi śpiewać. Naprawdę szacun dla producentów. To się nazywa maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje nam obecna technika obróbki dźwięku. Nic dodać nic ująć. Komputerowa Natalia na płycie brzmi świetnie.

Taka Lesz to szkodliwe społecznie zjawisko – jest przykładem na to, że wszystko można kupić – gazety, radia, opinie. Nie trzeba nic umieć, bo po co? Pieniądze wystarczą. Ma to zły wpływ na młodzież, która utrwala w sobie przekonanie, że to nie praca, edukacja, wiedza, zdolności mogą doprowadzić do sukcesu. Wystarczy być tępawą córeczką bogatego tatusia i kupić sobie karierkę. Nie ma mnie teraz w Warszawie, więc nie wiem czy już wiszą plakaty promujące płytę w każdym tramwaju , na poczcie, w klozetach, na przystankach i w hipermarketach. jednak pewne jest, że na produkcję i promocję poszły miliony. Za kilka dni pojawi się \”niespodziewany\” news, że płyta już jest złota 😉 Proste? Proste.

To nie pierwszy atak na Lesz. Przypomnijmy, że autorem pierwszego, był kilka lat temu Robert Kozyra.

Jak Natalia odbierze tak mocną krytykę? Czy podniesie rękawicę? Czy odpowie May? Czekamy…

\"Natalia\"Natalia

\"Sylwia

\"Natalia\"Blog