Dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych doszło do tragedii. 12-letnia dziewczyna została zwabiona do lasu i zamordowana przez swoje dwie bliskie koleżanki. Sprawczynie zadały ofierze 19 ciosów. Podczas przesłuchania i prowadzonego śledztwa dziewczyny przekonywały, że popełniły zbrodnię, ponieważ namówił je do niej Slenderman, tajemnicza postać powołana do życia przez internautów.

Zobacz: Nowe fakty na temat śmierci Heatha Ledgera są PRZERAŻAJĄCE!

U sprawczyń zbrodni zdiagnozowano chorobę psychiczną.

O tej dramatycznej historii traktuje nowy dokument HBO zatytułowany Beware the Slenderman. W sieci pojawił się właśnie trailer filmu.

Obraz pokazuje wydarzenia, które miały miejsce po morderstwie. Przedstawia też tło zbrodni – mówi o Slendermanie, postaci, którą powołał do „życia” internauta biorący udział w konkursie na stworzenie fikcyjnej historii i paranormalnych zjawiskach.

Kim jest Slenderman?

Historia Slendermana jest zaliczana do tak zwanych miejskich legend. Mówi o tajemniczej postaci, która pojawia się niespodziewanie i budzi przerażenie wśród dzieci. Slenderman może się też ujawniać na zdjęciach. Jest to szczupła, wysoka postać w czarnym garniturze. Nosi białą koszulę, bywa przedstawiany z czerwonym krawatem.

Slenderman nie ma twarzy – często przedstawia się go jako człowieka, u którego zamiast twarzy jest tylko skóra. Jest bardzo chudy i wysoki (3-4 m), potrafi rozciągać kończyny. Czasem bywa przedstawiany z mackami wyrastającymi z pleców.

Macki wprowadzają ofiarę w stan przypominający hipnozę. W trakcie trwania w tym stanie ofiary mają wbrew swej woli podchodzić do Slendermana.

Mówi się, że Slenderman zamieszkuje wielkie lasy. Sprzyja mu mgła, w której może się chować. Rzekomo porywa dzieci, które wchodzą do lasu bez zgody rodziców. Może je też gonić aż do momentu, dopóki nie zawrócą i nie powiedzą rodzicom o złamanym zakazie.

Czytaj też: Sataniści ZAMORDOWALI badacza teorii spiskowych w Warszawie?!

Podobizna Slendermana została opublikowana po raz pierwszy w 2009 roku. Była efektem pracy Victora Surge, który spreparował fotki i przedstawił je w konkursie na stworzenie fikcyjnej postaci.

Slenderman bardzo spodobał się internautom i… zaczął żyć własnym życiem. Stał się między innymi bohaterem gry komputerowej, a także bohaterem seriali na YouTube.

Film HBO pokazuje nie tylko kulisy zbrodni sprzed dwóch lat, ale i zakamarki internetu, które napędzają dziecięcą wyobraźnię, przerażają.

Zobaczcie zwiastun.

Slenderman - przerażający trailer filmu dokumentalnego HBO (VIDEO)