Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego w sobotę. Miał problemy z sercem i poruszaniem się, a także chorował na cukrzycę. Miał 83 lata. Aktora pożegnał w mediach społecznościowych Jan Hartman, a także żona Kowalewskiego, Agnieszka Suchora. Kobieta opublikowała na Facebooku zdjęcie męża i zamieściła krótki podpis: „Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy. Nie przegrał żadnej walki!” – napisała.

Rodzina Krzysztofa Kowalewskiego

Nie żyje Krzysztof Kowalewski. Aktor miał 83 lata

Viktor Kowalewski, syn ze związku z kubańską tancerką Vivian Rodriguez, z którą był w latach 60. przez trzy lata, wyraził publicznie swój smutek. Napisał oświadczenie na Facebooku:

Jestem zmuszony, by publicznie wyrazić swój osobisty smutek. Zmarł we śnie mój tata Krzysztof Kowalewski. Kocham go i wiem, że on mnie kochał. Życie nie wyposażyło go w rolę ojca, ale z czasem wyrósł w tę rolę i odgrywał ją całkiem dobrze. Zawsze kończył naszą rozmowę telefoniczną żartem, chwilę po tym, jak mówiłem mu: „OK, zadzwonię za kilka dni”. Mogłem liczyć na jego słowa: „hej, słyszałeś to?”. Żartem kończyliśmy każdą naszą rozmowę. Ci, którzy go znają, wiedzą, że był całkiem dobry w opowiadaniu dowcipów. Będzie mi go bardzo brakowało – napisał Viktor Kowalewski na Facebooku.

O dziadku nie zapomniała córka Victoria juniora , Sacha Kowalewska (25 l.) – studiowała aktorstwo w San Diego State University. Napisała na Instagramie:

Jestem naprawdę szczęśliwa, że go poznałam i zobaczyłam podobieństwa między nami. Nie mówiliśmy w tym samym języku, ale zawsze potrafiliśmy zrozumieć, jaki był zabawny. Był aktorem jak ja, wiem, że mam to we krwi dzięki niemu. Ostatni raz, gdy byłam w Polsce, oglądałam go w sztuce, stał sam na scenie przez trzy minuty, próbując wymyślić, jak wejść w krzesło. Prosta komedia, cała publiczność ryczała ze śmiechu, w tym ze mną. I takiego go zapamiętam – dziadek, aktor, komik. Spoczywaj w pokoju – wyraziła ból Sacha na Instagramie.

Krzysztof Kowalewski

Daleko od noszy. Krzysztof Kowalewski. Fot. Mikulski/AKPA

Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora. Fot. Baranowski/AKPA

Krzysztof Kowalewski. Fot. Baranowski Michał/AKPA