Takiego obrotu spraw z pewnością nikt się nie spodziewał. Nagle Maciej Zień wyemigrował z Polski, a w butiku zrobiono wyprzedaż. Spółka wydała oświadczenie:

(…) informujemy, iż w marcu Maciej Zień wyjechał na urlop do Brazylii zabierając część kolekcji oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce bez zgody i wiedzy Spółki, pozostawiając Spółkę w bardzo dużym zadłużeniu.

Projektant miał inne zdanie na ten temat. W rozmowie z DDTVN twierdził, że zadłużenie to wina wspólnika:

– Mój wspólnik jest złośliwym człowiekiem i zależy mu tylko na zniszczeniu mojego nazwiska.
– Wytoczyłeś mu proces?
– Jestem w trakcie przygotowywania materiałów dowodowych.

Ku zaskoczeniu wielu osób, Maciej zdecydował się teraz przeprosić wspólnika na swoim FB:

Przeprosiny Pana Józefa Kosiorka
Pragnę przeprosić Józefa Kosiorka za udzielone przeze mnie w czerwcu 2015 roku wypowiedzi na łamach ogólnokrajowych mediów (m.in. telewizja TVN i portal Fashion Post) oraz wydane przeze mnie oświadczenie dotyczące sytuacji w spółce Zień Sp. z o.o. oraz stosunków pomiędzy Wspólnikami.
Moje wypowiedzi, sugerujące nieuczciwe intencje Józefa Kosiorka w kontekście planu przejęcia kontroli nad marką i znakiem towarowym Zień, naruszyły dobre imię i dobra osobiste mojego Wspólnika, a także szacunek do jego osoby jako człowieka i przedsiębiorcy.
Oświadczam, iż przedstawione przeze mnie zarzuty wobec Józefa Kosiorka były bezpodstawne i nieprawdziwe oraz formułowane pod wpływem impulsu, wynikającego ze znalezienia się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i zawodowej.
Jest mi bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji i traktuję niniejsze przeprosiny jako formę zadośćuczynienia wobec mojego Wspólnika.
Maciej Zień

No to się porobiło…

&nbsp
Nowe informacje w sprawie spółki Zień (FB)

Nowe informacje w sprawie spółki Zień (FB)

Nowe informacje w sprawie spółki Zień (FB)

Nowe informacje w sprawie spółki Zień (FB)