Ghislaine Maxwell, wieloletnia partnerka i wspólniczka Jeffrey’a Epsteina, po jego samobójczej śmierci przez długi czas ukrywała się. Teraz została aresztowana przez FBI. Zagraniczne media podają, że do zatrzymania doszło w stanie New Hampshire. 58-letnia Brytyjka usłyszała na razie sześć zarzutów, m.in. nakłaniania nieletnich do seksu i składania fałszywych zeznań.

Książę Andrzej nie chce nic mówić w sprawie byłego przyjaciela PEDOFILA – Jeffrey’a Epsteina

Ghislaine Maxwell aresztowana przez FBI

O sprawie Jeffrey’a Epsteina znów zrobiło się głośno na początku 2020 roku, kiedy na Netfliksie pojawił się dokument „Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty”. Epstein, miliarder i finansista, który przyjaźnił się z wpływowymi osobami, np. księciem Andrzejem, Billem Clintonem czy Donaldem Trumpem, przez lata zmuszał do prostytucji nieletnie dziewczyny. W rekrutowaniu ich pomagała mu właśnie Ghislaine Maxwell, która werbowała dziewczyny nie tylko dla Epsteina, ale też dla jego znajomych.

Epstein, już raz skazany za nakłanianie nieletnich do prostytucji, spędził w więzieniu 13 miesięcy i został ponownie aresztowany w lipcu 2019 roku. Wówczas usłyszał też zarzut handlu ludźmi – nieletnimi dziewczętami. Groziło mu do 45 lat pozbawienia wolności. Sędzia nie zgodził się na wypuszczenie go za kaucją – choć adwokat Epsteina proponował 100 milionów dolarów. Kilka tygodni po aresztowaniu Jeffrey’a Epsteina, który oczekiwał na proces, znaleziono go nieprzytomnego w celi – ponoć popełnił samobójstwo, jednak wiele osób ma wątpliwości, co do tej teorii.

Książę Andrzej został poproszony o spotkanie z amerykańską prokuraturą. Chodzi o sprawę Jeffrey’a Epsteina

W czasie trwania procesu przeciwko Epsteinowi, ofiary często wymieniały w sądzie także nazwisko Ghislaine Maxwell. Choć była objęta śledztwem, to przez długi czas jej miejsce pobytu nie było znane. CNN podaje, że została zatrzymana w czwartek w New Hampshire i ponoć nie stawiała oporu. Została oskarżona o wabienie, nakłanianie do prostytucji nieletnich dziewczyn, a także znęcanie się nad nimi. Maxwell została oskarżona także o handel żywym towarem oraz krzywoprzysięstwo.

ZOBACZ TEŻ:

Będzie nowe śledztwo w sprawie Zatoki Sztuki – po filmie Latkowskiego prokuratura znów zajmuje się aferą

Biskup z filmu Sekielskich trafił do szpitala. Miał 3,44 promila alkoholu w organizmie

książę Andrzej. Virginia Roberts, Ghislaine Maxwell/

książę Andrzej. Virginia Roberts, Ghislaine Maxwell/fot. Forum

Ghislaine Maxwell w samochodzie

Ghislaine Maxwell/fot. Forum

książę Andrzej, Jeffrey Epstein na ulicy

książę Andrzej, Jeffrey Epstein/fot. Forum

książę Andrzej, Jeffrey Epstein na ulicy

książę Andrzej, Jeffrey Epstein/fot. Forum