Wstrząsające wieści ze Szwecji. Słynny piłkarz Zlatan Ibrahimović miał wybrać się na polowanie, zabić lwa i nielegalnie przewieźć jego skórę, czaszkę i szczękę na teren Unii Europejskiej. O sprawie poinformował lokalny dziennik „Expressen”.

Celia Krychowiak i Grzegorz Krychowiak spędzają poranki wśród egzotycznych zwierząt

Ibrahimović – afera z polowaniem

Do zdarzenia miało dojść w 2011 roku. Jak twierdzą szwedzcy dziennikarze sportowiec wziął udział w wyprawie do RPA, gdzie polowanie na lwy pozostaje legalne. Oprócz piłkarza na liście uczestników znalazły się 82 nazwiska znane z pierwszych stron gazet.

W RPA polowanie na lwy jest możliwe po uzyskaniu specjalnego zezwolenia, które piłkarz posiadał. Choć strzelanie do zwierząt niemających szans na ucieczkę jest zakazane, to zorganizowane i opłacone polowania są zupełnie legalne. Szwedzka prasa twierdzi jednak, że podczas obławy, piłkarz miał stosować niedozwolone pułapki.

Najpiękniejszy gol Zlatana Ibrahimovica (VIDEO)

Ofiarą Ibrahimovica padł lew, którzy wcześniej był przez rok przetrzymywany w specjalnej zagrodzie. Truchło miało zostać przewiezione do domu sportowca w Malmö, czym piłkarz złamał zakaz wwozu dzikich zwierząt na teren UE. Podczas tej samej wyprawy strzelano również do słoni i lampartów.

OMG! Anna Lewandowska:”Nie piję słodzonych napojów”

Sam Ibrahimović wielokrotnie był porównywany do lwa z uwagi na swoje sukcesy na piłkarskiej murawie. Jego plecy zdobi również okazały tatuaż przedstawiający króla sawanny.

 

Zlatan Ibrahimović zabił lwa?, fot. Zuma Press / Forum

Zlatan Ibrahimović zabił lwa?, fot. Reuters / Forum

Zlatan Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović zabił lwa?, fot. Zuma Press / Forum