Odnaleziono 800 letni telefon!

To niewiarygodne, ile jeszcze tajemnic zostało do odkrycia. Podczas wykopów w Austrii znaleziono pewne urządzenie, które jest bardzo podobne do telefonów komórkowych znanych z dzisiejszych lat.

Niektórzy naukowcy datują przedmiot metodą węglową na… 800 lat. Co najdziwniejsze, cały wygląd zagadkowej rzeczy bardzo przypomina klasyczną Nokię 3310!

Szok! Znaleziono telefon komórkowy, który miał... 800 lat! Niewiarygodne!

Zobacz też: Archeolodzy odkryli 2400-letnie bongo!

Mimo że urządzenie nie przejawia żadnych właściwości technicznych, to i tak budzi ogromne zainteresowanie w świecie naukowców.

Uczeni twierdzą, że pismo, które na nim widnieje, jest bardzo podobne do staroirańskiego, bądź staroirackiego. Jak zatem znalazło się w jednej z austriackich wiosek?

Szok! Znaleziono telefon komórkowy, który miał... 800 lat! Niewiarygodne!

Ufolog Daniel Muñoz stwierdził, że nawet naukowcy nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, skąd to urządzenie się wzięło. Najprawdopodobniej jednak pismo jest sumeryjskie, a przedmiot „przywędrował” do Austrii poprzez szlaki handlowe.

Zobacz też: Odnaleźli złoty pociąg, teraz podali swoje nazwiska

Naukowcy udowadniają tę hipotezę pokazując zdjęcia naczynia La Fuente Magna Bowl, znanego również jako Glass Source. Przedmiot ten został znaleziono w Jeziorze Titicaca (Boliwia) przez lokalnego farmera.

Szok! Znaleziono telefon komórkowy, który miał... 800 lat! Niewiarygodne!

Od razu na pierwszy rzut oka widać znaki, które widnieją na urządzeniu. Są one bardzo podobne do tych umieszczonych na naczyniu.

Według historyków, w starożytnych czasach handel był jedną z głównych form zarobkowych ówczesnych ludzi. Analizując fakty, naukowcy doszli do wniosku, że przedmiot może nawet pochodzić ze starożytnej Mezopotamii (dzisiejszy Irak i Iran), sprzed trzech tysięcy lat przed naszą erą!

Szok! Znaleziono telefon komórkowy, który miał... 800 lat! Niewiarygodne!

„Znawcy” teorii spiskowych mają już na to odpowiedź. Według nich, jest to jeden z wielu dowodów na to, że podróże w czasie istnieją, a przedmiot musiał „zgubić się” w czasie jednej z takich wypraw.

Oczywiście takie doniesienia nie trzeba brać poważnie. Z drugiej jednak strony, czy kiedyś naprawdę dowiemy się jego przeznaczenia?